Żubr czeka na imię

i

Autor: Białowieski Park Narodowy

Słodziak czeka na imię! Wybór należy do Was

2021-07-30 15:23

Żubrzątko, które przyszło na świat 2 maja w Rezerwacie Pokazowym Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego czeka na imię, a Białowieża ogłosiła konkurs dla kreatywnych internautów. Jeszcze do ósmego sierpnia możecie wysyłać swoje propozycje imion dla czterokopytnego malucha. Szczegóły znajdziecie w artykule!

Białowieski Park Narodowy ma nowego członka żubrzej rodziny - to, jak malec będzie miał na imię zależy od Was. Do 8 sierpnia możecie zgłaszać swoje propozycje w oficjalnym konkursie.

W tym konkursie zasady są tylko dwie: imię musi być męskie i rozpoczynać się od liter PO - wszystkie mieszkające w Białowieskim Parku Narodowym żubry noszą imiona rozpoczynające się właśnie od tych liter. Dlaczego? Żubr to zwierzę kojarzone głównie z Polską... i  stąd pierwszy człon imion.

Konkurs jest podzielony na dwa etapy:

  • najpierw jury wybierze najciekawsze z nadesłanych propozycji,
  • etap II będzie już w Waszych rękach- ma  polegać na głosowaniu w ankiecie internetowej na wybrane imię spośród imion wybranych przez Jury w etapie pierwszym

Zwycięzca konkursu, czyli rodzic chrzestny żubrzątka oraz troje losowo wybranych autorów otrzymają nagrody. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Podlasie. Stado żubrów z Puszczy Augustowskiej wyjada rolnikom zapasy przygotowane na zimę dla krów. Niczego i nikogo się nie boją!