Szpital Wojewódzki w Łomży

i

Autor: Aga Zakrzewska

Same poradnie nie wystarczą! - Coraz więcej Łomżan chce przywrócenia całego szpitala

2020-06-03 14:06

Licznik petycji z apelem o łomżyński szpital cały czas się kręci. Według coraz większego grona mieszkańców Łomży- uruchomienie samych poradni specjalistycznych i odmrożenia tylko części oddziałów Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, to zdecydowanie za mało. Do wspólnej walki włączają się kolejne osoby, a także łomżyńskie instytucje i stowarzyszenia.

Solidarni w Potrzebie cały czas walczą o łomżyński szpital. Stowarzyszenie nie odpuszcza i domaga się pełnego odmrożenia placówki. Przypomnę, że 1 czerwca Szpital Wojewódzki w Łomży oficjalnie przestał być jednoimiennym - pacjenci są już normalnie przyjmowani w poradniach, natomiast planowe przyjęcia do oddziałów mają ruszyć 8 czerwca. Część oddziałów i tak pozostanie dla pacjentów z koronawirusem- nie będą one dostępne dla innych, np. zakaźny, położnictwo i ginekologia, czy nefrologia.

Stowarzyszenie Solidarni w Potrzebie cały czas zbiera petycje do władz samorządowych Województwa Podlaskiego oraz do Ministra Zdrowia- do tej pory pod apelem o powrót pełnej pracy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży podpisało się prawie 1900 mieszkańców Łomży. Do walki o łomżyńśki szpital, przyłączyło się też kilkanaście łomżyńskich stowarzyszeń i instytucji, tworząc społeczną koalicję.

Z powodu braku opieki medycznej i szpitalnej zagrożone zostało w szczególności bezpieczeństwo dzieci i kobiet w ciąży oraz osób starszych i z chorobami przewlekłymi. Decyzja Wojewody Podlaskiego z 21 maja br przywracająca częściowe tylko funkcjonowanie Szpitala nie jest do społecznego zaakceptowania, ponieważ przedłuża tylko stan zagrożenia dla życia i zdrowia naszej społeczności (...) W związku z tym, apelujemy o pilne przywrócenie pełnej funkcjonalności naszego Szpitala wzorem Mazowieckiego Szpitala im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. W szpitalu tym, udostępniono niezbędną ilość łóżek szpitalnych pacjentom zakażonym koronawirusem, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego profilu szpitalnej działalności dla pozostałych pacjentów z terenu Ostrołęki i okolic- czytamy w apelu społecznej koalicja, walczącej o łomżyński szpital.

Koalicja ma charakter otwarty. Które łomżyńskie instytucje i stowarzyszenia popierają starania o przywrócenie stanu szpitala sprzed 13 marca?

 • Fundacja Uniwersytetu Złotego Wieku Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży
 • Fundacja „JA I TY”
 • Rada Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży
 • Łomżyńska Rada Seniorów
 • Łomżyńska Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawnością
 • Młodzieżowa Rada Miejska Łomży
 • Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży
 • Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP w Łomży
 • Stowarzyszenie SOLIDARNI W POTRZEBIE
 • RODZINNY OGRÓD DZIAŁKOWY im. Jakuba Wagi w Łomży
 • RODZINNY OGRÓD DZIAŁKOWY „GROBLA” w Łomży
 • Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej Zarząd Główny

Jeśli Wy tez chcecie dorzucić swoją cegiełkę i wzmocnić walkę o łomżyński szpital, możecie wypełnić petycję. Tu znajdziecie wszystkie szczegóły.

Rozmawiamy z rekordzistą Guinnessa w trialu rowerowym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE