Rzepka w wykonaniu kadry Wesołego Słoneczka i prezydenta Łomży.

i

Autor: mszzz

OŚWIATA

"Rzepka" w wykonaniu kadry Wesołego Słoneczka i Prezydenta Łomży. ZDJĘCIA

2024-02-21 13:48

W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego na tapecie była "Rzepka" Juliana Tuwima. Dzieciaki z "Wesołego Słoneczka" obejrzały dziś (21.02) przedstawienie w wykonaniu swoich nauczycielek i dyrekcji, narratorem natomiast był prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

"Rzepka" Tuwima na Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego i z tej okazji w łomżyńskim przedszkolu "Wesołe Słoneczko" zaprezentowano oryginalne przedstawienie "Rzepki". W postacie z bajki wcieliła się kadra pedagogiczna przedszkola, natomiast narratorem był prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

W naszej placówce staramy się obchodzić takie nietypowe dni, aby nasze dzieci poznały jak najwięcej takich dni, świąt. Samo czytanie bajki nie zawsze wystarcza, dzieci nie zawsze słuchają, zwłaszcza te najmłodsze, a jeśli coś zobaczą i usłyszą też tekst, to jest sukces i wtedy dzieci to zapamiętają - powiedziała nam Aneta Koszykowska, dyrektorka przedszkola.

Takie inicjatywy bardzo mnie cieszą, bo w taki przystępny sposób możemy dzieciom przekazać pewne wartości. Mamy dziś dzień języka ojczystego, z którego jesteśmy dumni i o który należy dbać. I właśnie pewne wzorce tym najmłodszym przedszkolakom, najlepiej przekazać poprzez przedstawienie, teatr. Dziś miałem również przyjemność uczestniczyć w tym przedstawieniu - powiedział nam Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Udział w wydarzeniu wzięli również Ewa Kulikowska, wicewojewoda podlaska i Piotr Serdyński, zastępca prezydenta Łomży.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!