Łokery już są! Można w Łomży korzystać z rowerów do wynajęcia

i

Autor: fot. UM w Łomży/Łokery już są! Można w Łomży korzystać z rowerów do wynajęcia

Rowery do wynajęcia już są! Jak wypożyczyć ŁoKeRa w Łomży?

2022-07-07 12:19

Łomżyńska komunikacja rowerowa zaczęła działać. Mieszkańcy Łomży czy turyści mogą już wypożyczać ŁoKeRy. Do dyspozycji zainteresowanych jest 100 rowerów tradycyjnych i 30 elektrycznych. Szczegóły w artykule.

Od dziś (7.07) można w Łomży korzystać z rowerów do wynajęcia. Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ruszyła w tym roku z opóźnieniem i będzie funkcjonować w tym roku przez niecałe 4 miesiące. Umowę z miastem podpisała firma Nextbike Polska, która będzie zajmowała się obsługą systemu do 2025 roku.

Oficjalna inauguracja ŁoKeRa

Co prawda ŁoKeRy są już do dyspozycji zainteresowanych, ale oficjalna inauguracja planowana jest dopiero na niedzielę 10 lipca. Inauguracja odbędzie się o 12:00 na bulwarach. Wszystkie osoby, które przyjadą na ŁoKeRach dostaną niespodzianki.

Dodatkowo, tego dnia (10.07) można będzie wypożyczyć rower za darmo (do 4 godzin).

Kładka pieszo-rowerowa coraz bliżej! Tak budują nową przeprawę przez Wisłę

System roweru publicznego w Łomży składa się z fabrycznie nowych 100 pojazdów tradycyjnych i 30 elektrycznych czwartej generacji (4G). Piętnaście stacji zostało zlokalizowanych w różnych częściach miasta, np. na Starym Rynku, bulwarach, tzw. strzelnicy, Placu Kościuszki, przy Straży Pożarnej czy przy Parku Wodnym.

Zasady korzystania z ŁoKeRów

Warunkiem korzystania z Systemu ŁoKeR jest podanie danych osobowych, akceptacja warunków Regulaminu, dokonanie opłaty inicjalnej oraz kliknięcie w link aktywacyjny. Konieczne jest utrzymanie minimalnego stanu konta w momencie każdego wypożyczenia w wysokości co najmniej 10 zł.

Jedna osoba może wypożyczyć maksymalnie dwa jednoślady. Osoby między 13. a 18. rokiem życia muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna.

Jak się zarejestrować do systemu?

Rejestracji można dokonać za pośrednictwem tej strony: https://lomzarower.pl/ albo aplikacji mobilnej lub poprzez kontakt telefoniczny z BOK ŁoKeR (22 123 06 06).

Wypożyczenie roweru tradycyjnego na czas do 15 minut jest bezpłatne. Korzystanie z niego od 16 do 60 minut kosztuje 2 zł. Każda rozpoczęta kolejna godzina to koszt 4 zł. W przypadku rowerów elektrycznych za przejazd do 15 minut należy zapłacić 1 zł, od 16 do 60 minut 3 zł, zaś za każdą następną rozpoczętą godzinę kolejne 5 zł - przekazuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE