ŁoKeR w Łomży. Kiedy można będzie przjechać się miejskim rowerem?

i

Autor: mszzz

Życie Łomży

Rowerowy sezon za nami. Popularność "Łokera" nie spada

2023-11-08 8:06

Za nami kolejny "łokerowy" sezon, a każdy koniec to czas na podsumowania. Liczby mówią same za siebie- Łomża kocha rowery! Łomżyński system roweru miejskiego cieszy się niesłabnącą popularnością, największą stacja przy Orliku. Rowery chętnie wypożyczano też przy Aleja Parku.

Kolejny łokerowy sezon dobiegł już końca. W tym roku Łomżyniacy mogli wypożyczać rowery od maja aż do końca października. Okazuje się, że najchętniej jednoślady wypożyczano w sierpniu, najrzadziej w ostatnim miesiącu sezonu. Podobnie jak w roku ubiegłym "Łoker" składał się ze 100 rowerów tradycyjnych, 30 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym oraz 15 stacji.

"Łoker" w liczbach

W systemie zarejestrowane są 3333 osoby (konta), które w tym roku wypożyczały rowery 20.643 razy. Łączny czas wypożyczeń wyniósł 826.855 minut, co daje ponad 574 dni użytkowania jednośladów. Najchętniej mieszkańcy korzystali z ŁoKeRów w sierpniu, najrzadziej w październiku- przekazuje Ratusz.

Najpopularniejsze stacje

Największą popularnością wśród mieszkańców Łomży i wakacyjnych turystów cieszyła się stacja zlokalizowana przy łomżyńskim Orliku (2137 wypożyczeń). Na drugim miejscu podium plasuje się stacja na Starym Rynku (1777), a stawkę zamyka stacja Aleja Park (1698). Najmniej korzystano ze stacji zlokalizowanych na Bulwarach (557 wypożyczeń i 638 zwrotów) oraz na Bawełnie (698 i 778).

Łomżyński system roweru miejskiego wróci do Łomży już za niespełna pół roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE