Rolnicy protestowali w Konarzycach pod Łomżą! ZDJĘCIA

i

Autor: mszzz

PROTEST ROLNIKÓW

Rolnicy protestowali w Konarzycach pod Łomżą! ZDJĘCIA

2024-02-20 16:46

Dziś (20.02) przez kilka godzin zablokowany był węzeł "Łomża Południe" na S61 i rondo na DW677 w Konarzycach. Blokada była kolejną odsłoną ogólnopolskiego protestu rolników, którzy, jak twierdzą, będą strajkować aż do skutku, a więc do spełnienia ich postulatów.

Protest rolników w Konarzycach pod Łomżą

Właśnie zakończył się kolejny protest rolników pod Łomżą. Rolnicy zablokowali dziś (20.02) węzeł "Łomża Południe" na trasie S61, a także rondo na DW677 w Konarzycach. Ruch w tym miejscu był zablokowany między 11:00 a 16:00.

Dziś w ramach ogólnopolskiego strajku rolnicy zablokowali wszystkie przejścia graniczne z Ukrainą i wiele dróg w kraju - m.in. te prowadzące do przeładunkowych stacji kolejowych. W Podlaskiem zorganizowano 17 zgromadzeń - m.in w Konarzycach i w Kuziach.

Rolnicy chcą wyrzucenia Zielonego Ładu "do kosza" i zablokowania napływu towarów z Ukrainy.

Protest odbywał się spokojnie z wyjątkiem jednego incydentu. Kierowca samochodu osobowego próbował ominąć korek na DW677- przejechał wolnym pasem, tzw. korytarzem życia i próbował przedrzeć się przez tłum protestujących. Dalszą jazdę uniemożliwili mu najpierw rolnicy, a następnie policjanci.

Tak wyglądał dzisiejszy protest rolników spod Łomży:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl