Protest rolników Zdany- Zbuczyn

i

Autor: ol.sk

PROTEST ROLNIKÓW

Rolnicy ponownie zablokują drogi pod Łomżą w piątek i we wtorek. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

2024-02-15 16:11

Zmienił się harmonogram ogólnopolskiego strajku rolników. ​Jutro (16.02) odbędzie się zaplanowany protest w Marianowie tak jak przed tygodniem. Natomiast ogólnopolskie blokady dróg przełożono na wtorek - 20 lutego. Możemy spodziewać się sporych utrudnień w Łomży i regionie.

Protesty rolników pod Łomżą

Harmonogram strajku rolników uległ zmianie. Ogólnopolskie blokady dróg przeniesiono na najbliższy wtorek, 20 lutego. To znaczy, że kilkanaście blokad zapowiadanych na piątek (16.02) w regionie się nie odbędzie. Przypomnijmy, że protesty miały odbywać się w każdy piątek do 1 marca.

Teraz zdecydowano o zmianie tego terminu, jednak zaplanowana blokada w Marianowie pod Łomżą się odbędzie, tak jak to miało miejsce tydzień wcześniej. W związku z tym jutro między godziną 10:00 a 15:00 nie przejedziemy przez DK61 w Marianowie.

Utrudnienia w Łomży

W związku z planowaną blokadą, jak przestrzega łomżyński ratusz, trzeba liczyć się z możliwymi utrudnieniami w ruchu w samej Łomży. Co więcej, w godz. 9:00- 16:00 linia numer 1 MPK w Łomży będzie kursowała jedynie do Ronda Kościuszki.

Ubiegłotygodniowy protest pokazał jednak, że większość kierowców osobówek zdecydowała się pozostać w domu albo skorzystać z alternatywnych tras, bo w ciągu trwania strajku, łomżyńskie ulice nie zostały zakorkowane.

Drogowy "armagedon" rozpoczął się w Łomży i regionie dopiero po zakończeniu strajku przez rolników. Podobnie może być jutro.

Kolejne blokady we wtorek

W ramach 30-dniowego strajku generalnego rolników wszystkie działania protestacyjne, będą skoncentrowane na całkowitej blokadzie przejść granicznych Polski z Ukrainą i protestów w terenie. W Podlaskiem będzie ich 11, także pod Łomżą.

We wtorek, 20 lutego, zablokowana będzie droga w Konarzycach. Blokada obejmie węzeł „Łomża Południe” na trasie S61 wraz z zajęciem jezdni drogi ekspresowej w obu kierunkach oraz na rondzie na drodze DW677 w Konarzycach wraz z dojazdem do S61. Manifestację zaplanowano też w Kuziach na DW645.

Protesty odbędą się między 11:00 a 16:00.

Sprzeciw rolników

Rolnicy sprzeciwiają się polityce unijnej i bezcłowemu importowi artykułów rolno-spożywczych z Ukrainy.

Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP - przekazuje NSZZ RI „Solidarność”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl