Rentgenobus trafił do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Badania więzniów będą odbywać się na miejscu. ZDJĘCIA

i

Autor: Zakład Karny w Czerwonym Borze

ZAKŁAD KARNY

"Rentgenobus" trafił do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Badania więzniów będą odbywać się na miejscu. ZDJĘCIA

2023-12-01 14:55

Nowoczesny rentgenobus trafił na wyposażenie Zakładu Karnego w Czerwonym Borze niedaleko Łomży. Rentgenobus kosztował prawie 2 miliony złotych. Ta nowość pomoże usprawnić pracę funkcjonariuszy Służby Więziennej i przynieść oszczędności w nakładach ponoszonych na opiekę medyczną.

Rentgenobus w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze

Do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze trafił nowoczesny rentgenobus. Pojazd z wyposażeniem medycznym kosztował blisko 2 miliony złotych.

Nowa inwestycja ma usprawnić pracę funkcjonariuszy Służby Więziennej, a w dłuższej perspektywie ma także przynieść oszczędności.

Przez czerwonoborskie więzienie przewija się rocznie kilka tysięcy osadzonych, a każdy nowo przybyły musi być poddany badaniu radiologicznemu, które do tej pory realizowane były w poza więziennych placówkach - czytamy w komunikacie Zakładu Karnego.

Wykonywanie badań poza więzieniem generowało koszty - samych badań, a także konwojowania więźniów do danych placówek. Teraz badania będą wykonywane przez personel medyczny na terenie podłomżyńskiej jednostki - w warunkach pełnego bezpieczeństwa.

Źródło: Zakład Karny w Czerwonym Borze

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!