ul. Dworna w Łomży

i

Autor: UM Łomża

Remontów dróg w Łomży coraz więcej. Koparki wjechały na kolejne ulice

2020-06-23 14:02

Nasze miasto przeżywa teraz prawdziwą drogową rewolucję. Szczególnie mocno zmieni się wkrótce oblicze dróg w obrębie starówki. Drogowcy weszli na ulicę Dworną w Łomży, a jeszcze w tym tygodniu będziemy mogli przemknąć po świeżym asfalcie na Giełczyńskiej. I to jeszcze nie koniec, bo szykują się kolejne remonty! Sprawdź na ESKA.PL ŁOMŻA

Ulica Dworna jest już nieprzejezdna. Na odcinku od ul. Giełczyńskiej do ul. Sikorskiego zdjęto już starą nawierzchnię asfaltu. W maju pracownicy MPWiK wykonali tam nowy wodociąg metodą bezwykopową. Zakończenie realizacji tego zadania planowane jest do końca listopada, a koszt inwestycji to prawie 7 mln zł.

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?

Wszystkie prowadzone w Łomży remonty, to efekt potężnego wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych. Drogowcy w pocie czoła pracują też na ulicach:

  • 3 Maja
  • Wiejskiej
  • Małachowskiego
  • Woziwodzkiej
  • Partyzantów
  • Plac Zielony
  • Rządowej
  • Giełczyńskiej

Niektóre z remontowanych ulic są już na końcówce prac. Ratusz przekazuje, że ulica Giełczyńska, już w tym tygodniu, będzie w pełni do dyspozycji kierowców.

Posłuchaj o oddaniu ul. Giełczyńskiej, mówi Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży

Jednak to nie koniec drogowych rewolucji w Łomży. Szykuje się też kolejny remont na ul. Wojska Polskiego- wszystko ma być gotowe jeszcze w tym roku. Posłuchajcie!

Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży, mówi o remoncie na Wojska Polskiego w Łomży

W mieście mamy także przebudowane i otwarte już ulice w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Niedawno otwarcia doczekał się łącznik ulic Nowogrodzkiej i Łukasińskiego, a tydzień wcześniej oficjalnie przecięto wstęgę na ulicy Dmowskiego. Obie inwestycje udało się zrealizować jeszcze przed ustalonym terminem. Z rozdania 2019 z Funduszu Dróg Samorządowych, do samej Łomży przypłynęło ponad 20 mln złotych na inwestycje drogowe w mieście.

Z rozdania 2019 z Funduszu Dróg Samorządowych, do samej Łomży przypłynęło ponad 20 mln złotych na inwestycje drogowe w mieście.

Dziecko wypadło z auta w Tarnowskich Górach. Jak do tego doszło?