REMONTY

Remont ulicy Poznańskiej w Łomży! Będą spore utrudnienia w ruchu

2024-04-05 18:32

Drogowcy wejdą na ulicę Poznańską w Łomży. Dziś został przekazany plac budowy, natomiast właściwe prace ruszą już jutro (4.04). Chodzi o kawałek ulicy Poznańskiej od Al. Piłsudskiego do ronda św. Brunona. W zakres zaplanowanych robót wchodzą frezowanie, wykonanie nowej nawierzchni i regulacja włazów studni. Szczegóły poniżej.

Pozimowy remont ul. Poznańskiej w Łomży

Ulica Poznańska przejdzie "szybki" remont. Chodzi o odcinek drogi między Al. Piłsudskiego a Wojska Polskiego - do ronda św. Brunona. Przedsięwzięcie obejmuje frezowanie nawierzchni i wykonanie nowej jezdni, a także regulację włazów studni kanalizacji i wpustów kanalizacji deszczowej.

Dziś (3.04) oficjalnie przekazano plac budowy, natomiast właściwe prace ruszą już jutro.

Czekają nas utrudnienia w ruchu

Od jutra (4.04) ruch będzie odbywał się jednokierunkowo, początkowo od Al. Piłsudskiego w kierunku Wojska Polskiego. Następnie ten kierunek ruchu zostanie odwrócony. Te zmiany będą następowały czterokrotnie. Prosimy kierowców o wyrozumiałość i zwracanie uwagi na znaki - powiedział nam Piotr Serdyński, zastępca prezydenta Łomży.

Po zimie nastąpiło sporo ubytków na naszych ulicach, dlatego zaczęliśmy już akcję wyrównywania i w wielu miejscach to zostało już wykonane, ale są jeszcze takie miejsca, które wymagają naprawy. Poznańska jest to spora inwestycja - 730 tysięcy złotych mamy na ten cel w budżecie. Mieszkańcy już od kilku lat zgłaszali potrzebę wykonania tej inwestycji - powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski.

Prace na ul. Poznańskiej, i związane z remontem utrudnienia, potrwają do 16 kwietnia.

Remont parkingów przy ul. Polowej 51B

Dodajmy, że dziś MPGKiM również przejął plac budowy - chodzi o wykonanie nowego parkingu przy Polowej 51B. Roboty mają rozpocząć się niebawem.

Inwestycja przewiduje rozbiórkę nawierzchni jezdni i parkingów, wykonanie nowej nawierzchni z kostki polbruk gr. 8 cm, przełożenie chodnika z kostki polbruk gr. 6 cm, regulację studni infrastruktury podziemnej i zabezpieczenie istniejącej infrastruktury technicznej oraz zagospodarowanie zieleni - przekazał Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Inwestycja ma zostać wykonana do września tego roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!