Remont ul. Kasztelańskiej w Łomży. Zaglądamy na plac budowy

i

Autor: mszzz

REMONTY

Remont ul. Kasztelańskiej w Łomży. Zaglądamy na plac budowy. ZDJĘCIA

2023-08-02 15:02

Do końca maja przyszłego roku ma być gotowa ulica Kasztelańska w Łomży. Przebudowa ulicy ruszyła na początku lipca. Obecnie remontowany jest odcinek przy Alei Piłsudskiego. Jak wygląda postęp prac?

Remont ulicy Kasztelańskiej w Łomży

Remont ulicy Kasztelańskiej rozpoczął się na początku lipca. Prace prowadzone są obecnie na odcinku wzdłuż Alei Piłsudskiego - prowadzone są w taki sposób, aby zminimalizować uciążliwości z nimi związane.

Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie robót drogowych, sanitarnych, przebudowę oświetlenia drogowego, budowę kanału technologicznego oraz usunięcie kolizji z istniejącymi sieciami. W ramach zadania planowana jest przebudowa czterech skrzyżowań, realizacja urządzeń bezpieczeństwa ruchu, czyli progów zwalniających i wyniesionych przejść dla pieszych, wykonanie zieleni drogowej.

Powstanie też oznakowanie aktywne na trzech przejściach dla pieszych. Nawierzchnia jezdni, chodników, parkingów i zjazdów będzie wykonana z kostki betonowej - przekazuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Jak wygląda postęp prac? Zobaczcie:

"Będzie bezpieczniej, wygodniej i ładniej"

Inwestycję wykonuje Łomżyńskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych sp. z o.o. Prace będą kosztowały blisko 4,5 mln zł. Ponad 2,7 mln zł miasto dostało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec maja 2024 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!