Punkt widokowy na Popowej Górze w Łomży oficjalnie otwarty

i

Autor: mszzz/Punkt widokowy na Popowej Górze w Łomży oficjalnie otwarty

Punkt widokowy na Popowej Górze w Łomży oficjalnie otwarty

2022-11-24 13:37

Już od dłuższego czasu można w Łomży korzystać z efektów starań łomżyńskich społeczników, ale dopiero dziś (24.11) punkt widokowy na Popowej Górze otwarto oficjalnie. Z punktu można podziwiać wijącą się Narew, kawałek Łomży czy Piątnicę.

Punkt widokowy "Zamkowa Góra" w Łomży powstał z inicjatywy Wojciecha Winki, społecznika i prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska.

Społecznik, wspólnie z wolontariuszami, zbudował taras widokowy ze starej drewnianej barki "Łomżyński Flis". Z punktu znajdującego się w historycznej części miasta można oglądać Dolinę Narwi, bramę Napoleona, bulwary czy Piątnicę.

Teren, na którym powstał punkt widokowy, należy do Wojciecha Mieczkowskiego, który to nieodpłatnie udostępnił swoją działkę pod inicjatywę - wstępnie na około 3 lata.

Lekcja historii

Na punkcie widokowym zawisła tablica, na której zapisane są najważniejsze wydarzenia z dziejów Łomży.

Naszym zamierzeniem było stworzenie czegoś więcej niż tylko punktu widokowego. Jest to punkt widokowy, który pełni także rolę takiego stacjonarnego edukatora historycznego - powiedział nam Wojciech Winko.

Teren wokół punktu się zmieni

W tej chwili teren wokół punktu widokowego przy ul. Woziwodzkiej nie wygląda najlepiej - chodzi o góry piachu czy folię ostrzegawczą. Na wiosnę teren ma zostać obsiany trawą, a biało-czerwona folia zniknie.

Punkt widokowy mógłby być wyższy?

Działka, na której znajduje się punkt, jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który nie przewiduje wybudowania w tym miejscu "wieży" widokowej. Chodzi też o bliskie sąsiedztwo domów mieszkalnych.

Dziękuję bardzo wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w tę inicjatywę. I przede wszystkim właścicielowi działki - wielkie brawa, że mamy takich patriotów lokalnych. Cieszmy się każdym dniem funkcjonowania tego obiektu - dodaje Wojciech Winko.

Dodajmy, że w bliskim sąsiedztwie punktu widokowego ma pojawić się też kamera widokowa i z każdego miejsca na ziemi można będzie obserwować ten skrawek ziemi łomżyńskiej.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!