W Lublinie będą rozdawali sadzonki bratków. Sprawdź, gdzie można je dostać

i

Autor: Miasto Lublin

wydarzenia

Przyniesiecie odpady, dostaniecie sadzonkę. Zbliża się kolejna odsłona akcji Ekologia za sadzonkę

2024-04-17 8:26

Plastikowe butelki, zużyte baterie, makulatura, aluminiowe puszki w zamian za sadzonki letnich kwiatów i krzewów owocowych? To możliwe! Wystarczy pojawić się w piątek przed łomżyńskim Parkiem Wodnym i wziąć udział w kolejnej odsłonie akcji "Ekologia za sadzonkę".

Już po raz kolejny w Łomży będzie można wymienić odpady na roślinki. Już 19 kwietnia przy Parku Wodnym ruszy akcja "Ekologia za sadzonkę", prowadzona przez łomżyński PSZOK we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Początek o godzinie 15, ale lepiej nie czekać do ostatniej chwili- sadzonki zazwyczaj rozchodzą się jak świeże bułeczki i w ekspresowym tempie!

Ekologia za sadzonkę 2024. Co przynieść?

Żeby zgarnąć wybrane sadzonki należy dostarczyć:

  • 3 kg makulatury
  • 10 plastikowych (i zgniecionych) butelek
  • 2 kg puszek aluminiowych
  • 3 kg zużytych baterii (nie muszą być segregowane według rodzajów)

Cały wachlarz roślin do wyboru

W tej edycji do zgarnięcia będą, między innymi floksy, dalie, petunie, surfinie, fuksje, czy pelargonie: w różnych kolorach! A jeśli macie ochotę na rozpoczęcie przygody z uprawą owocowych krzaczków - to dobry moment. Przy Parku Wodnym znajdziecie, na przykład, malinę, czy jeżynę.

Akcja ma przede wszystkim aspekt ekologiczny. Pokazuje mieszkańcom Łomży jak ważne jest segregowanie śmieci. Przy okazji Łomżyniacy pozbywają się zalegających śmieci w prawidłowy sposób. Dzięki temu, po recyklingu, odpady dostaną "drugie życie". 

Start: godz. 15:00, 19 kwietnia przy Parku Wodnym, ul. Wyszyńskiego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!