Przy Szkole Podstawowej nr 4 ma powstać nowa sala sportowa

i

Autor: mszzz

INWESTYCJE

Przy Szkole Podstawowej nr 4 ma powstać nowa sala sportowa

2023-10-18 12:36

Nowa sala gimnastyczna powstanie przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łomży. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono 200 tysięcy złotych.

Nowa sala sportowa przy SP4 w Łomży

Społeczność Szkoły Podstawowej numer 4 Łomży doczeka się nowej sali sportowej. Niebawem ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na realizację sali.

Pomysł wybudowania nowej sali sportowej przy "czwórce" pojawił się już wcześniej, jednak nie udało się zrealizować tej inwestycji. Teraz jest na to szansa.

Miasto chce teraz znaleźć wykonawcę projektu, natomiast samo przedsięwzięcie zrealizować w kolejnych latach. Władze miasta będą szukać możliwości zdobycia dofinansowania na budowę tej sali.

Uczniowie ćwiczą obecnie w trudnych warunkach. Po konsultacjach z radnymi chcemy podjąć się tej inwestycji. Dzieje się to teraz, ponieważ pewnie za chwilę wybierzemy firmę, która dokończy budowę przy SP5. Jak zakończymy tę salę, to będziemy mogli przystąpić do kolejnej ważnej inwestycji sportowej w naszym mieście - powiedział nam Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Brak sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia jest dość odczuwalny przez dzieciaki z "czwórki", szczególnie w okresie zimowym.

Nasze dzieci ćwiczą obecnie w małej, niewymiarowej salce lub na korytarzu szkolnym. Jestem bardzo zadowolony, że doczekamy się nowoczesnego obiektu – przekazuje Marcin Piotrowski, dyrektor SP4.

Przy Szkole Podstawowej nr 4 ma powstać nowa sala sportowa

i

Autor: UM Łomża

Na wykonanie dokumentacji projektowej zabezpieczono w budżecie miasta 200 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl