Przy jednej z łomżyńskich podstawówek pojawi się nowy plac zabaw

i

Autor: pixabay.com/Przy jednej z łomżyńskich podstawówek pojawi się nowy plac zabaw

Inwestycje

Przy jednej z łomżyńskich podstawówek pojawi się nowy plac zabaw

2023-10-02 13:12

Radni przychylili się do wniosku prezydenta Łomży i podjęli uchwałę o przesunięciu z budżetu 300 tysięcy złotych na wykonanie nowego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Nowy plac zabaw przy SP10 w Łomży

Uczniowie klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży doczekają się nowego placu zabaw. Radni zgodzili się z wnioskiem prezydenta w tej sprawie i zdecydowali o przesunięciu 300 tysięcy złotych na wykonanie tej inwestycji.

Przetarg na budowę placu zabaw ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku, natomiast sama inwestycja ma być gotowa wiosną 2024 roku. Przedsięwzięcie obejmie montaż urządzeń zabawowych i wykonanie "nawierzchni bezpiecznej".

Jak będzie wyglądał nowy plac zabaw przy "dziesiątce"?

Na razie nie wiadomo, jak dokładnie ma wyglądać nowy plac zabaw dla uczniów, ale pewne jest, że mają oni mieć w nim swój udział.

Szkoła ogłosiła już konkurs plastyczny na wizualizację placu zabaw. Najciekawsze prace uczniów zostaną nagrodzone, a zawarte w nich elementy zostaną zgłoszone do Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego - przekazuje Sylwia Marciniak z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Dodajmy, że obecnie przy SP10 remontowany jest plac zabaw dla uczniów klas 0-1. Koszt prac to 180 tysięcy złotych.

Przy jednej z łomżyńskich podstawówek pojawi się nowy plac zabaw

i

Autor: UM Łomża

Źródło: UM w Łomży

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl