W Łomży odbędą się finały Motoparalotniowych Mistrzostw Polski i Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego!

i

Autor: mszzz

WYDARZENIA

Przed Łomżą finał Motoparalotniowych Mistrzostw Polski i Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego!

2023-08-18 13:25

Już w sobotę na lądowisku między mostami można będzie wziąć udział w podniebnej uczcie. Przed nami finał Motoparalotniowych Mistrzostw Polski i Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego! Sprawdź program imprezy.

Podniebne święto w Łomży

Już jutro w Łomży, na wszystkich pasjonatów sportów lotniczych i nie tylko, czekać będzie podniebna uczta z udziałem pilotów motoparalotni, motolotni, samolotów ultralekkich czy wiatrakowców. Przed nami finał XXV Motoparalotniowych Mistrzostw Polski i XXIV Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2023.

Będzie to zakończenie tygodniowych lotniczych zmagań, ponieważ od 14 sierpnia odbywają się tam XXV Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 19 sierpnia, na lądowisku między mostami.

W finale, na który zapraszamy od godz. 10:00, odbędą się dwie najbardziej widowiskowe konkurencje, w których wystartują wiatrakowce, motolotnie, samoloty ultralekkie: przelot przez bramkę o Puchar Alka Dernbacha i celność lądowania - przekazują organizatorzy.

Program finału

10:00 - prezentacja pilotów

10:30 - odprawa do konkurencji: Mistrzostwa Polski w Przelocie przez Bramkę o Puchar Alka Dernbacha i celności lądowania

14:00 - uroczyste zakończenie: dekoracja medalistów (czas zakończenia może się zmienić)

Zobacz, jak było na mikrolotach w 2021 roku

Show świetlne nad Starym Rynkiem

Również dziś (18.08) warto spojrzeć w niebo, bo około godziny 21:00 nad Starym Rynkiem w Łomży odbędzie się show świetlne.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!