Matura

i

Autor: pixabay.com

Przeciek przed maturą na Podlasiu? Centralna Komisja Egzaminacyjna zgłasza sprawę na policję

2020-06-08 17:09

Na Podlasiu mogło dojść do przecieku! Przed dzisiejszym egzaminem z języka polskiego w sieci zaczęto wyszukiwać frazę "wesele, elementy fantastyczne". Nagły wzrost wyszukiwań odnotowano między 7:00 a 9:00. Czy doszło do przecieku? Sprawdźcie szczegóły na Łomża.eska.pl

Sprawa została już zgłoszona na policję - informuje Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Policja szuka dowodów. Jeśli doszło do wycieku, to wyniki matur mogą zostać unieważnione. Będzie to dotyczyło szkół, które będą podejrzane o to, że miały przecieki dotyczące tematów. Zarzuty mogą też usłyszeć dyrektorzy tych placówek.

Fraza: "wesele elementy fantastyczne" praktycznie do tej pory nie była wyszukiwana w sieci. Zmieniło się to na 2 godziny przed rozpoczęciem matury z języka polskiego i tylko w województwie podlaskim - poinformował na Twitterze profil "Emocje w sieci", który analizuje zachowania internautów.

Przed godziną 7:00 rano wyszukiwano hasła dotyczące jednego z tegorocznych tematów na egzaminie maturalnym na poziomie podstawowym, czyli "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Bliżej godziny 7:00 wpisywano już dokładny temat tegorocznej matury: Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów "Wesela".

Do takiej sytuacji doszło tylko na Podlasiu, czy doszło do przecieku? Sprawą zajęła się już policja, która obecnie szuka dowodów popełnienia przestępstwa. Dalsze kroki będą zależne od ustaleń śledczych.

QUIZ: Rozpoznasz polskie miasta po jednym zdjęciu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 20
Miasto ze zdjęcia to:
Kraków
Rozmawiamy z rekordzistą Guinnessa w trialu rowerowym