Powstaje Łomżyńska Rada Kobiet. Trwa nabór!

i

Autor: pixabay.com/Powstaje Łomżyńska Rada Kobiet. Trwa nabór!

RADA KOBIET

Powstaje Łomżyńska Rada Kobiet. Trwa nabór!

2024-02-15 15:27

Rada Kobiet będzie kolejną społeczną radą w naszym mieście. Będzie to przestrzeń dla wszystkich kobiet, które chcą działać na rzecz miasta i jego mieszkanek. Rada będzie pełniła funkcję organu konsultacyjno-opiniodawczo-doradczego prezydenta. Wszystkie chętne panie, które chciałyby działać w Łomżyńskiej Radzie Kobiet, mogą się zgłaszać.

Łomżyńska Rada Kobiet

W naszym mieście powstanie Łomżyńska Rada Kobiet. Ma być organem konsultacyjno-opiniodawczo-doradczym Prezydenta Łomży - w zakresie praw, życia społeczno-gospodarczego i innych spraw, które dotyczą kobiet w naszym mieście.

Rada będzie nową przestrzenią dla kobiet, które chcą działać na rzecz innych mieszkanek, a także na rzecz miasta. Z pomysłem utworzenia rady zwróciła się do władz miasta Marlena Siok, łomżyńska dziennikarka. Pomysłodawczyni chce wspierać udział pań w życiu zawodowym i społecznym miasta.

Pomysł powołania Łomżyńskiej Rady Kobiet zrodził się w mojej głowie w ubiegłym roku, kiedy korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia Kobiety w Centrum, miałam okazję spędzić kilka dni w Brukseli, przyglądając się pracy Komisji Europejskiej, ale też rozmawiając o sytuacji kobiet w kraju. Wiele czasu poświeciłyśmy wówczas na rozmowy o nierówności płac, przemocy wobec kobiet, nie tylko fizycznej, ale także słownej i ekonomicznej czy aktywizacji zawodowej - powiedziała Marlena Siok.

Łomżyńska Rada Kobiet - wsparcie

Celem nowej rady społecznej będzie wsparcie w powrocie na rynek pracy czy przekwalifikowaniu się. Rada ma inicjować i wspierać akcje społeczne, organizować szkolenia, debaty czy konferencje.

W grę wchodzi także stworzenie systemu, który będzie pomagał kobietom w zakresie porad prawnych i psychologicznych. Planowane są też działania profilaktyczne w zakresie edukacji dotyczącym profilaktyki zdrowotnej.

Kobiety do rady poszukiwane

Trwa nabór do rady. Wszystkie zainteresowane panie, które chciałyby działać w tej radzie, mogą się zgłaszać do końca lutego. Tutaj znajdziecie szczegóły NABORU.

Sonda
Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn, bo:

Źródło: UM w Łomży

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!