Powrót do szkół 2021. PODZIAŁ KLAS na zaszczepione i niezaszczepione?!

i

Autor: pixabay Powrót do szkół 2021. PODZIAŁ KLAS na zaszczepione i niezaszczepione?!

Powrót do szkół 2021. PODZIAŁ KLAS na zaszczepione i niezaszczepione?! Rodzice PRZERAŻENI! Czarnek wyjaśnia

2021-08-16 9:00

Powrót do szkół we wrześniu 2021. Będzie podział klas na zaszczepione i niezaszczepione?! Rodzice są przerażeni taką wizją. Minister edukacji Przemysław Czarnek w nowym wywiadzie wyjaśnił, jakie plany ma rząd w tej kwestii. Czy powrót do szkół we wrześniu 2021 wiązać się będzie z selekcją uczniów?

Spis treści

  1. Powrót do szkół 2021 – jak będzie wyglądał? [OBOSTRZENIA, ZASADY]
  2. Powrót do szkoły we wrześniu 2021 - nauka stacjonarna czy hybrydowa?
  3. Powrót do szkół 2021: Podział klas na szczepione i niezaszczepione?

Powrót do szkół 2021 to coraz gorętszy temat wśród uczniów i dzieci. 1 września kończą się wakacje, a rozpoczyna się rok szkolny 2021/2022 - semestr zimowy w szkołach. Z powodu panującej pandemii na tapetę wraca wiele wątpliwości oraz związanych z nimi pytań. Wielu rodziców i uczniów zastanawia się, jak w tym roku będzie wyglądać rok szkolny – czy uczniowie wrócą do szkół stacjonarnie? Czy będzie nauka hybrydowa w szkołach? Jak będą wyglądały zajęcia? Jednym z tematów jest również kwestia szczepień dzieci. Już jakiś czas temu niektórzy z opiekunów rzucili pomysł, aby w klasach obowiązywał podział na osoby zaszczepione i niezaszczepione. Rodzice są bowiem przerażeni tym, że jesienią w Polsce wybuchnie czwarta fala COVID-19. Ich zdaniem podział w klasach mógłby zmniejszyć liczbę zakażeń i zachorowań, również wśród domowników, z którymi dzieci mają przecież kontakt po powrocie ze szkoły. Czy taki scenariusz jest w ogóle realny? Jakie zdanie ma w tej kwestii MEiN? Minister edukacji Przemysław Czarnek wypowiedział się na ten temat w jednym z wywiadów uczielonych „Polsce Times”.

Sonda
Powrót do szkół 2021. Powinien obowiązywać podział klas na zaszczepione i niezaszczepione?
Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania

Powrót do szkół 2021 – jak będzie wyglądał? [OBOSTRZENIA, ZASADY]

Minister edukacji w wywiadzie dla „Polska Times” poruszył trzy istotne kwestie. Tematem przewodnim każdej z nich był powrót do szkół we wrześniu 2021. Przemysław Czarnek odniósł się do m.in. organizacji roku szkolnego 2021/2022 oraz związanych z nim spraw organizacyjnych, podwyżek dla nauczycieli oraz podziału uczniów na szczepionych nieszczepionych.

Zdaniem szefa resortu "zdjęcie biurokracji z nauczycieli ograniczy obowiązki, których wypełniać nie powinni".

- W ślad za tym nauczyciele powinni być bardziej dostępni dla uczniów. Sytuacja, w której rodzic ucznia klasy siódmej czy ósmej, musi uczyć się podstaw fizyki, żeby odrobić pracę domową ze swoim dzieckiem, jest sytuacją absolutnie niedopuszczalną - zaznaczył Czarnek.

Powrót do szkoły we wrześniu 2021 - nauka stacjonarna czy hybrydowa?

W wywiadzie dla „Polska Times” Przemysław Czarnek zapewnił, że wszyscy uczniowie i wszyscy nauczyciele wracają 1 września stacjonarnie do szkół. Pytany o studentów odpowiedział:

- (…) w tym tygodniu będzie rozporządzenie zmieniające nieco zasady funkcjonowania uczelni.

Rozporządzenie ma - jak mówił - zachęcać rektorów do "tego, aby wszędzie odbywały się zajęcia stacjonarne". W niektórych sytuacjach, np. gdy studenci czują się zagrożeni z powodu chorób współistniejących, dopuszczalna będzie hybrydowa forma odbywania zajęć. Wszelkie decyzje w tej kwestii podejmować mają rektorzy.

Powrót do szkół 2021: Podział klas na szczepione i niezaszczepione?

Minister był również pytany, czy jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień wśród dzieci.

- W ogóle nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Dzieci będziemy zachęcać, będziemy tworzyć punkty szczepień w szkołach, jeśli dyrektorzy będą sobie tego życzyć, a rodzice będą chcieli dzieci szczepić. Ale absolutnie nie ma mowy o żadnym obowiązku i żadnego podziału na dzieci zaszczepione i niezaszczepione też nie będzie - zapewnił Czarnek.

(PAP)