Policyjne kontrole w Łomży także z drona z kamerami

i

Autor: fot. pixabay.com/Policyjne kontrole w Łomży także z drona z kamerami

Policyjne kontrole w Łomży także z drona z kamerami

2021-11-15 13:32

Nie tylko z ziemi, ale i z powietrza będą odbywać się kontrole policyjne w Łomży. Przez najbliższy tydzień łomżyńska "drogówka" w swoich działaniach będzie wykorzystywała drona wyposażonego w kamery. Jak to będzie działać?

Przez najbliższy tydzień policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży w swoich działaniach będą wykorzystywać drona wyposażonego w kamery. Powietrzna kontrola pozwoli na rejestrowanie zachowań kierujących i pieszych z dużej odległości.

Kontrole z drona z kamerami

Policjanci wyposażeni w drona będą monitorować zachowania pieszych i kierowców takie jak: przekraczanie jezdni przez pieszych w niedozwolonym miejscu lub na czerwonym świetle, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach czy wyprzedzanie tuż przed przejściem albo na samym przejściu dla pieszych.

Kuźnica. Tłum na przejściu granicznym. Dojdzie do szturmu migrantów?

W tygodniowym monitorowaniu naszego miasta, łomżyńskich mundurowych będą wspierać policjanci z Białegostoku - wyszkoleni do obsługi "statku powietrznego". Operatorzy będą w stałym kontakcie z patrolami policji. Gdy wykroczenie zostanie zarejestrowane, znajdujący się w pobliżu policjanci, dostaną informację na ten temat.

Dzięki temu, że urządzenie może wisieć 150-200 metrów nad ziemią policjanci będą mieli możliwość monitorowania sytuacji na bardzo dużym obszarze. Im więcej osób i urządzeń będzie zaangażowanych w promowanie bezpiecznych postaw oraz nadzór nad przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa, tym większa będzie społeczna świadomość różnych zagrożeń - czytamy w komunikacie KMP w Łomży.

Policyjne kontrole w Łomży także z drona z kamerami

i

Autor: fot. KMP Łomża/ Policyjne kontrole w Łomży także z drona z kamerami

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl