Plaża Miejska w Łomży czeka na plażowiczów!

i

Autor: mszzz

Plaża Miejska w Łomży czeka na plażowiczów!

2022-06-24 13:10

Razem z pierwszym dniem wakacji rusza sezon kąpielowy w Łomży. Plaża przy moście "Hubala" będzie działać codziennie przez całe wakacje. O bezpieczeństwo będą dbać ratownicy Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

Łomżyńskie Kąpielisko Miejskie będzie działać przez 70 dni - do 1 września 2022. Z plaży przy moście "Hubala" można będzie korzystać codziennie między 11:00 a 19:00. O bezpieczeństwo wypoczywających będą dbać ratownicy z łomżyńskiego WOPR-u.

Od poniedziałku do czwartku na plaży będzie troje ratowników, natomiast od piątku do niedzieli czworo. Będą również prewencyjne patrole na wodzie - w granicach administracyjnych Łomży.

XII edycja pokazu instruktażowego „Bezpieczna Kąpiel”

Atrakcje na plaży w Łomży

Na plażowiczów wypoczywających nad Narwią czekają: boisko do siatkówki plażowej, stojaki na rowery, przebieralnie oraz toalety.

Dziś dla wielu rozpoczęło się upragnione wolne, a pogoda na wypoczynek nad wodą jest wręcz idealna, ale w ferworze radości nie zapominajmy o swoim i bliskich bezpieczeństwie. Rozsądek i oczy dookoła głowy pozwolą na fajne i bezpieczne spędzenie wakacji.

Zasady bezpieczeństwa nad Narwią:

  • używamy filtrów i ochrony głowy
  • pijemy dużo wody mineralnej/źródlanej
  • do wody wchodzimy stopniowo, najpierw ochlapując ręce i nogi wodą
  • pływamy w wyznaczonej przez ratowników strefie
  • nie skaczemy do rzeki
  • nie spożywamy alkoholu
  • jeśli wybieramy się na kajaki/rowerki/łódki - kapok jest niezbędny
  • czuwamy nad bezpieczeństwem swoich bliskich, szczególnie dzieci
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na plaży?

A my życzymy wszystkim mieszkańcom Łomży fajnych, ciekawych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl