plaża miejska

i

Autor: mszzz

wakacje

Plaża miejska już działa. Sanepid potwierdza przydatność wody do kąpieli

2023-08-28 10:34

To dobra informacja dla wszystkich, którzy w ostatnich dniach wakacji chcą skorzystać z wypoczynku nad Narwią. Po wcześniejszym zamknięciu kąpieliska z powodu wykrycia przekroczonych norm mikrobiologicznych, teraz wszystko wróciło do normy. Sanepid potwierdza przydatność wody do kąpieli. Szczegóły w naszym artykule.

Można się kąpać

Po kilku dniach zakazu kąpieli w Narwi, teraz można śmiało łapać ostatnie wakacyjne dni na Plaży miejskiej. Przypomnijmy, że kąpielisko pod Mostem Hubala zamknięto 22.08. Powodem wprowadzenia zakazu było przekroczenie norm bakterii coli w rzece. Jak podawał wtedy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży zakaz będzie mógł być odwołany dopiero po uzyskaniu pozytywnych wyników badania wody. Próbki pobrano ponownie 24.08 i po wynikach jest zielone światło dla kąpieli w rzece. Stężenie bakterii z grupy Escherichia coli w momencie zamknięcia łomżyńskiej plaży wynosiło 2800, a teraz zaledwie 30, to dopuszczalna norma, niegroźna dla zdrowia.

Informujemy, że Łomżyńskie Kąpielisko Miejskie zostało ponownie otwarte! Woda jest przydatna do kąpieli- czytamy w komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży

Sezon na plażę jeszcze trwa

Łomżyńskie Kąpielisko Miejskie będzie działać jeszcze do 1.09. Z plaży przy moście "Hubala" można będzie korzystać codziennie między 11:00 a 19:00. O bezpieczeństwo wypoczywających dbają ratownicy z łomżyńskiego WOPR-u.

Sonda
Lubisz wypoczywać na plaży?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Czy plaża nudystów odstrasza Polaków? Opalanie topless #EwelinaPyta