złodzieje czekają na okazję

i

Autor: pixabay.com

Wyjeżdżasz na wakacje? Te rzeczy koniecznie musisz zrobić by zabezpieczyć mieszkanie!

2021-07-05 17:29

Nadeszły długo wyczekiwane, upragnione wakacje, a nieodłączną częścią lata są wyjazdy. To pracowity sezon dla złodziei, którzy tylko czekają na nowe łupy. Policje apeluje: przed wyjazdem należy odpowiednio zabezpieczyć nasze mieszkanie lub dom przed włamaniem.

Miejscówki zaklepane, walizki przygotowane: sezon letnich wyjazdów w pełni. Łomżyńska policja przypomina: w tym beztroskim czasie nie zapominajmy o odpowiednim zabezpieczeniu swoich domów i mieszkań.

Złodzieje nie mają wakacji i wykorzystają każdą okazję do tego, by wzbogacić się cudzym kosztem. Wystarczy zastosować się do kilku rad, żeby uniknąć nieprzyjemnego powrotu.

Wakacje 2021. Policja ostrzega. Warto zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem

Przed wyjazdem na dłuższe wakacje musimy pamiętać nie tylko o tym, aby wyłączyć żelazko. Złodzieje bardzo często polują na mieszkania pozostawione  bez opieki - widzą, że przez kilka najbliższych dni nikt nie będzie obecny, a to jest idealna okazja do podjęcia próby splądrowania takiego mieszkania.

Policja wskazuje, o czym powinniśmy pamiętać przed wyjazdem:

Zanim wyjdziemy z domu, sprawdźmy, czy zamknęliśmy wszystkie okna, zakręciliśmy gaz oraz wodę, żeby po powrocie do domu nie czekała na nas niemiła niespodzianka.  Wyjeżdżając na urlop, poprośmy członków rodziny, sąsiadów, przyjaciół o tak zwaną „sąsiedzką czujność”, a także  o odbieranie poczty oraz ulotek reklamowych – zapchana skrzynka pocztowa bądź leżące na wycieraczce ulotki są dla włamywacza dowodem dłuższej nieobecności właścicieli.

Poinformujmy zaufanego sąsiada o terminie powrotu, wszystkie podejrzane hałasy pochodzące z naszego mieszkania przed tą datą powinny być dla naszych sąsiadów sygnałem alarmowym - czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Warto też zwracać szczególną uwagę na obce, podejrzane osoby, które pojawiają się na osiedlu. Wasza przezorność może uchronić przed kradzieżą mienie twoje lub sąsiadów.

Liczy się też dobra współpraca z sąsiadami: zwracajcie uwagę na ich mieszkanie podczas wakacyjnego wyjazdu, a sąsiedzi na pewno odwdzięczą Wam się tym samym podczas Waszej nieobecności :).

Wakacje 2021. Warto ubezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem

Łomżyńska policja dodaje, że przydatne może okazać się też ubezpieczenie mieszkania. W razie kradzieży, zalania albo innej szkody pieniądze z odszkodowania zwrócą Wam chociaż część kosztów.

Koszt takie ubezpieczenia nie powinien być bardzo wysoki, a spokój ducha jest bezcenny. Podczas wakacji powinniśmy myśleć przede wszystkim o wypoczynku, a nie zamartwiać się to wszystko, co pozostawiliśmy w domu.

Hity lata 2020 - to te piosenki będą królować w wakacje!

Quiz o stolicach państw – jaką stolicę mają te kraje?

Pytanie 1 z 15
Na początek łatwe. Co jest stolicą Niemiec?