Piotr Serdyński nowym zastępcą prezydenta Łomży! Zaskakujące zmiany w ratuszu

i

Autor: mszzz

POLITYKA

Piotr Serdyński nowym zastępcą prezydenta Łomży! Zaskakujące zmiany w ratuszu

2024-01-16 17:08

Do zaskakujących zmian doszło dziś w łomżyńskim ratuszu. Prezydent Łomży powołał radnego z Obywatelskiego Klubu Samorządowego, Piotr Serdyńskiego, na swojego zastępcę. Na tym stanowisku zastąpił Andrzeja Garlickiego.

Prezydenckie zmiany kadrowe

Oficjalnie od jutra (17.01) funkcję zastępcy prezydenta Łomży pełnić będzie Piotr Serdyński, dotychczasowy radny Obywatelskiego Klubu Samorządowego i lider łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej.

Nieoczekiwana zmiana na kilka miesięcy przed końcem kadencji to zapewne wynik ostatnich negocjacji politycznych, które miały doprowadzić do przyjęcia budżetu Łomży na 2024 rok.

Mieliśmy bardzo głęboką dyskusję na temat budżetu Łomży na 2024 rok. Jako Obywatelski Klub Samorządowy złożyliśmy swoje poprawki do tego projektu. Biorąc pod uwagę fakt, że zostały nam jeszcze 3 miesiące do końca tej kadencji, oczekiwaliśmy, że aby poprzeć ten projekt, aby został on przegłosowany, a w moim przekonaniu, w interesie miasta i mieszkańców było to, aby budżet był uchwalony w Łomży, było to, żebyśmy mieli realny wpływ, realne narzędzia do tego, aby wziąć współodpowiedzialność za wykonywanie tego budżetu i współodpowiedzialność za to, co dzieje się w mieście - tak dzisiejsze zmiany skomentował nowy zastępca prezydenta Łomży, Piotr Serdyński.

Nie jest moim zamiarem, aby Łomża była pomijana czy wykluczana, ze względu na moje prawicowe poglądy, ale, aby była postrzegana jako prawdziwy samorząd, gdzie pomimo różnic, umiemy usiąść przy jednym stole i razem odpowiadać za nasze decyzje - powiedział nam Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Podczas sesji, prezydent Łomży zapowiedział też, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta w zbliżających się wyborach samorządowych. I wydaje się również pewne, że o ten urząd nie będzie starał się właśnie Piotr Serdyński, który mógł być kandydatem na prezydenta naszego miasta.

Po 9 latach pracy z funkcją wiceprezydenta pożegnał się Andrzej Garlicki. Podczas swojego wystąpienia powiedział, że przyjmuje do wiadomości decyzje polityczne i jej skutki. Podsumował też lata swojej pracy jako owocne dla Łomży, które były latami dużego rozwoju miasta, naznaczone wieloma udanymi inwestycjami.

Nowy wiceprezydent Łomży

Piotr Serdyński ma 32 lata. Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent menadżerskich studiów podyplomowych Executive MBA w Warszawie oraz Szkoły Liderów Politycznych w Warszawie.

Swoją pracę zawodową rozpoczynał w kancelarii Radcy Prawnego Katarzyny Kuleszy w Warszawie. Kolejno zarządzał biurami Posła na Sejm RP Roberta Tyszkiewicza, a następnie posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Frankowskiego.

W latach 2022-2024 pracował jako dyrektor Biura Zarządu Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej RP. Od 2022 roku jest członkiem Rady Społecznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Łomży.

W latach 2015-2018 był przewodniczącym Rady Osiedla nr 1 w Łomży, a od 2018 roku zasiadał w Radzie Miejskiej Łomży. Obecnie jest także asystentem społecznym łomżyńskiej posłanki Alicji Łepkowskiej-Gołaś.

Zmiany w Łomży

Nowy zastępca prezydenta Łomży, oprócz podjęcia nowych obowiązków i podjęcia też nowych rozmów z przedsiębiorcami, w najbliższym czasie zapowiada również zmiany w działaniu łomżyńskiego samorządu. Jakich dokładnie zmian możemy się spodziewać? Tego dowiemy się zapewne niebawem.

Budżet Łomży na 2024 rok przyjęty

Dzisiejsza sesja to także przyjęcie budżetu Łomży na ten rok - za głosowało 15 radnych, 6 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Jakie inwestycje znajdują się w budżecie?

  • dokończenie budowy nowej siedziby Przedszkola Publicznego nr 5 ze żłobkiem oraz sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5
  • rozpoczęcie budowy nadnarwiańskich bulwarów
  • przebudowa ulic Kasztelańskiej, Reymonta, Kalinowej, Leśnej i Jesiennej
  • termomodernizacja I i II LO, „Budowlanki” oraz budynku Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9
  • opracowanie dokumentacji na salę sportową przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz boisko przy Szkole Podstawowej nr 1
Sonda
Interesujesz się polityką?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl