Park Wodny w Łomży otwarty - można już pływać, ale na innych zasadach niż dotychczas

2020-06-17 0:31

Po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, można już pływać w Parku Wodnym w Łomży. Obiekt działa na nieco innych zasadach, na przykład w saunie można przebywać wyłącznie w ręczniku, a na terenie całego parku obowiązuje limit osób. Co jeszcze się zmienia? Sprawdźcie na Łomża.eska.pl

Obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży nie działał przez 3 miesiące. Wymuszona sytuacją w kraju przerwa w funkcjonowaniu została wykorzystana na remonty i konserwacje - wcześniej przerwa technologiczna była podczas wakacji. 

Podczas tej przerwy wykonano między innymi: mycie i dezynfekcję niecek basenowych, czyszczenie zbiorników na chemię basenową, malowanie renowacyjne wybranych powierzchni ścian i sufitów czy przegląd i naprawa suszarek basenowych. To tylko ułamek prac, które zostały wykonane w Parku Wodnym w Łomży. 

W trakcie przerwy opracowano też nowe procedury bezpieczeństwa. Na terenie łomżyńskiego obiektu obowiązują nowe zasady, które zostały narzucone przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny. Najważniejsza zmiana dotyczy limitu osób, które mogą jednocześnie przebywać w basenie i strefie spa. Limit wynosi 67 osób (50 osób w części basenowej i 17 w strefie spa). Jakie zasady jeszcze obowiązują?

  • Obowiązek dezynfekcji rąk przed wejściem na teren basenu,
  • obowiązek zasłaniania ust i nosa do momentu wejścia pod prysznic,
  • zachowywanie dystansu społecznego na holu czy w przebieralni, 
  • na jednym torze basenu sportowego mogą przebywać maksymalnie 4 osoby,
  • na jednym torze basenu rekreacyjnego mogą przebywać 3 osoby,
  • w saunie należy przebywać bez stroju kąpielowego - tylko w ręczniku,
  • niedopuszczalne jest wchodzenie na teren parku z jakimikolwiek objawami infekcji czy stanem zapalnym skóry.

Podstawową zasadą pozwalającą na korzystanie z basenu, która nie ulega zmianie, a na którą obecnie kładziony jest szczególny nacisk, jest przestrzeganie higieny osobistej. Tuż przed wejściem do basenu należy dokładnie umyć całe ciało wodą z mydłem. 

A co z wodą, czy jest bezpieczna dla pływających? Woda w basenach jest bezpieczna, nie ma możliwości zakażenia koronawirusem w wodzie - mówi Przemysław Chrzanowski, kierownik obiektów wodnych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łomży. 

Zwykła procedura uzdatniania i dezynfekcji wody stosowana w pływalniach publicznych jest wystarczająca dla zapewnienia odpowiedniej jakości mikrobiologicznej wody - dodaje Przemysław Chrzanowski. 

Park Wodny w Łomży został ponownie uruchomiony 15 czerwca i działa w standardowych godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 6:00-22:00

Sobota - Niedziela: 08:00-22:00

Wybory prezydenckie - jak głosować poza miejscem zamieszkania? Komunikat PKW
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE