W Łomży mamy domki dla owadów

i

Autor: UM w Łomży

Życie Łomży

Domki dla owadów czekają na lokatorów

2023-10-20 7:22

Na pasie zieleni przy Alei Piłsudskiego od kilku dni wzrok przykuwają małe, drewniane budki. Domki dla owadów to eko- inwestycja działającego w strukturach Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakładu Dróg i Zieleni oraz oddziału PKO BP.

Łomża dba również o owady. Nasze miasto podjęło kolejną ekologiczną inwestycję, tym razem zapewniając schronienie pracowitym bzyczącym maluszkom. Na obsadzonym nowymi krzewami i bylinami pasie zieleni tuż przy Rondzie Solidarności stanęły domki dla owadów. To wspólna inicjatywa MPGKiM i oddziału PKO BP, który sfinansował zakup roślin i domków. 

Pszczoły murarki, biedronki, trzmiele, motyle... domki czekają na pracowitych mieszkańców

W sumie 6 hotelików dla owadów, wykonanych z naturalnych materiałów ustawiono na tak zwanej łące ujarzmionej z roślinami miododajnymi takimi jak: hortensje, lawenda i rubekie. Domki ułatwią owadom rozmnażanie się i przetrwanie zimy - informuje łomżyński Ratusz. 

W planach władz Łomży są także domki dla jeży, które powstaną w parkach i na skwerach. Pierwsze dwa pojawiły już na Placu Pocztowym.