Otwarcie plaży miejskiej w Łomży już w sobotę - WOPR zaprasza na bezpieczny wypoczynek

2020-06-23 17:18

W najbliższą sobotę (27.06) będzie można korzystać z uroków plaży miejskiej w Łomży. Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które w tym roku będzie prowadzić plażę, podpisało umowę z miastem. Czy na plaży będą obowiązywać nowe zasady w związku z pandemią koronawirusa? Sprawdźcie na Łomża.eska.pl

Zostało bardzo mało czasu, dopiero dziś (23.06) udało się podpisać umowę z miastem, ale zdążymy, najwięcej prac wykonamy dzień przed otwarciem - mówi Tomasz Malinowski, prezes Okręgowego WOPR w Łomży. Plaża Miejska w Łomży ruszy już 27 czerwca. W tym roku to właśnie łomżyńskie WOPR będzie prowadziło "miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli". Będzie ono działało przez 30 dni.

Wypoczywający nad Narwią będą mieli zapewnione bezpieczeństwo przez kilku ratowników. Od poniedziałku do czwartku - przez trzech ratowników, natomiast od piątku do niedzieli - czterech. Dodatkowym wzmocnieniem bezpieczeństwa plażowiczów będą dwie łodzie patrolowe.

Plaża przy moście "Hubala" będzie czynna w godzinach takich jak zawsze - od 11:00 do 19:00, ale zmieniają się zasady korzystania z niej:

  • obowiązkowa dezynfekcja rąk przed wejściem na teren plaży,
  • dystans społeczny - pomiędzy osobami muszą być dwa metry przerwy,
  • osoby chore i z podejrzeniem infekcji nie mogą przebywać na plaży.

Miasto Łomża, na patrolowanie rzeki i organizację miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli, przeznacza w tym roku 100 tysięcy złotych.

Czy pogoda pozwoli na śmiałe korzystanie z plaży i ochłodę w Narwi? Wtorkowe prognozy pogody wskazują, że tak. Ma być sporo słońca, a temperatura ma zbliżyć się do 30 stopni Celsjusza. Miejmy nadzieję, że takie prognozy utrzymają się do 27 czerwca.

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia
Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?