Wiatr

i

Autor: fot. pixabay.com

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w Łomży i regionie!

2021-10-21 11:34

IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem, które obowiązują praktycznie na terenie całej Polski. Alerty dotyczą też Łomży i całego województwa podlaskiego. Sprawdź szczegóły.

W Łomży i regionie wieje coraz mocniej. Wiatr z biegiem godzin będzie jeszcze przybierał na sile. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, które będzie obowiązywało w naszym mieście i regionie od dziś (21.10) od godziny 15:00 do jutra (22.10) do godziny 2:00 w nocy.

Praktycznie na terenie całej Polski obowiązują dziś alerty - najgorzej sytuacja wygląda na północnym zachodzie kraju - w szczególności w okolicy Gorzowa Wielkopolskiego.

[W Łomży i regionie] prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do około 70 km/h, a lokalnie, zwłaszcza w czasie burz, do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu - czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Backstage z teledysku Sarsy

Ważne!

W czasie silnego wiatru należy przebywać w budynku, a nie na otwartej przestrzeni. Jeśli jest to niemożliwe, to najlepiej przemieszczać się z daleka od drzew - to samo dotyczy aut - najlepiej parkować je z daleka od dużych drzew.

Warto też zabezpieczyć swoje przedmioty znajdujące się na balkonach i w ogródkach, które mogłyby zostać porwane przez wiatr. 

Należy również pamiętać, że sytuacja może rozwijać się dynamicznie i warto na bieżąco śledzić komunikaty pogodowe.