Od piątku zmienia się organizacja ruchu przy cmentarzach w Łomży! To w związku z dniem Wszystkich Świętych

i

Autor: pixabay.com

ORGANIZACJA RUCHU

Od piątku zmienia się organizacja ruchu przy cmentarzach w Łomży! To w związku z dniem Wszystkich Świętych

2023-10-26 15:35

W związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych zmieniona zostanie organizacja ruchu przy łomżyńskich cmentarzach. Tymczasowe zmiany będą obowiązywać od piątku (27.10) do piątku (3.11). Szczegóły poniżej.

Zmiany w ruchu przy cmentarzach w Łomży

Tymczasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona w piątek, 27 października, w godzinach popołudniowych. Zmiany będą obowiązywać przez tydzień - do piątku, 3 listopada, do godzin przedpołudniowych.

Dodatkowo od 28 października do 2 listopada w pobliżu łomżyńskich nekropolii wyznaczone zostały okazjonalne miejsca pod handel.

Zmiany przy cmentarzu przy ul. Kopernika

  • ul. Zawadzka i ul. Sikorskiego:

Na ulicy Zawadzkiej wyłączony z ruchu zostanie jeden pas lewoskrętu w ul. Sikorskiego. Natomiast na ulicy Sikorskiego, przed sygnalizacją świetlną, nieprzejezdny będzie prawy pas jazdy na wprost w kierunku Al. Legionów. Zmiany te są podyktowane dopuszczeniem możliwości parkowania na wysokości cmentarza na prawym pasie jezdni ul. Sikorskiego.

Na skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Kopernika jeden z parkingów przeznaczony zostanie pod handel.

Zmiany przy "nowym" cmentarzu

  • ul. Przykoszarowa:

Przy ul. Przykoszarowej, w związku z zajęciem placu manewrowego autobusów MPK pod handel, zmianie ulegnie umiejscowienie przystanku autobusowego. Dodatkowo na nowym parkingu pomiędzy cmentarzem i kościołem kilka miejsc postojowych również zostanie przeznaczonych pod handel okolicznościowy.

Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe oraz zachowanie ostrożności. Mieszkańców Łomży zachęcamy również do korzystania 1 listopada z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską - przekazuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Linia specjalna MPK

Warto dodać, że 1 listopada uruchomiona zostanie także specjalna linia autobusowa. Połączy ona wszystkie cmentarze na terenie Łomży - przy ulicach Wojska Polskiego, Kopernika i Przykoszarowej.

Autobusy linii specjalnej będą kursować co 25 minut.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl