Od jutra czekają nas utrudnienia pod Łomżą! Zamykają drogę

i

Autor: fot. pixabay.com/

Od jutra czekają nas utrudnienia pod Łomżą! Zamykają drogę

2022-05-31 13:20

Jutro (1.06) planowo ma zostać zamknięta jedna z podłomżyńskich tras. To w związku z planowanym remontem drogi Stawiski - Jurzec Włościański. Poniżej szczegóły.

Od 1 czerwca planowane jest zamknięcie ruchu na jednej z tras pod Łomżą. To w związku z rozpoczęciem przebudowy drogi Stawiski – Jurzec Włościański. Ruch zostanie zamknięty na odcinku pomiędzy zjazdem na ul. Smolniki do skrzyżowania z drogą do miejscowości Rostki.

Nie będzie tam możliwości przejazdu, ponieważ w planach jest całkowite rozebranie nawierzchni drogi. Będą wykonywane tam też przepusty na całej szerokości drogi.

To najgorsza droga wjazdowa do Warszawy. W końcu wyremontują Trakt Brzeski i ul. Czecha

Objazd zamkniętej trasy będzie odbywać się zgodnie z czasową organizacją ruchu, która dostępna będzie na stronie internetowej Gminy Stawiski oraz w Urzędzie Miejskim w Stawiskach od jutra (1.06).

Inwestycję będzie realizować łomżyńska firma BIK-PROJEKT. Firma przebuduje drogę za prawie 10,5 mln złotych.

Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę drogi powiatowej na odcinku od miejscowości Stawiski do miejscowości Jurzec Włościański o długości 5 km 230 metrów. Obejmuje rozbiórkę istniejącej nawierzchni bitumicznej wraz ze skrzyżowaniami z drogami bocznymi, wykonanie jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego szerokości 6 m oraz obustronne pobocza szerokości 1 m. W terenie zabudowanym dodatkowo zostanie wykonany jednostronny chodnik o szerokości 2 m - mówi Grzegorz Kulągowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kolnie.

Przebudowa została podzielona na trzy etapy. 95% wszystkich kosztów tej inwestycji pokrywa dofinansowanie z rządowego funduszu Polski Ład. Zmiany mają poprawić komfort korzystania z drogi, ale przede wszystkim zwiększyć poziom bezpieczeństwa jej użytkowników.

Ta droga to ważny ciąg komunikacyjny. Przebudowa tej infrastruktury drogowej zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i sprawnego przemieszczania się jej użytkowników. Zmiany te bezpośrednio oddziaływać będą na rozwój przedsiębiorczości tego regionu. A położenie tej drogi i to, że łączy ona drogi krajowe 61 i 64 czyli z Łomży do Białegostoku, będzie również ważne dla transportu krajowego - mówi Tadeusz Klama, starosta kolneński. 

W kolejnych etapach planowane jest wykonanie następnych dwóch odcinków w ramach pozyskanych środków zewnętrznych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl