Nowe elektryki w Łomży

i

Autor: UM w Łomży

Inwestycja

Nowe elektryki na ulicach Łomży. Miasto pozyska cztery autobusy

2024-01-19 8:43

Łomżyńska flota MPK powiększy się o cztery nowe elektryki. To dzięki wsparciu z programu „Zielony Transport Publiczny”. Nowe autobusy zastąpią te najbardziej wysłużone, które czasy swojej świetności dawno mają już za sobą.

Wysłużone, ponaddwudziestoletnie autobusy z łomżyńskiej floty MPK będą zastąpione nowymi. Umowy podpisane, teraz pozostaje tylko czekać na wielki wyjazd elektryków na ulice miasta. A chodzi o cztery elektryczne autobusy marki Granton/BAZN. Oznacza to, że w sumie Łomża dysponuje już dwunastoma pojazdami napędzanymi ekologiczną energią.

Dzięki elektrycznym autobusom obniżamy wykorzystanie paliw emisyjnych w transporcie i unikamy emisji zanieczyszczeń powietrza. Staramy się między innymi w ten sposób czynić nasze miasto coraz bardziej ekologicznym, pozyskując na wszelkie tego typu działania środki zewnętrzne –podkreśla Mariusz Chrzanowski, Prezydent Łomży.

Ekologiczne pojazdy napędzane elektrycznością będą dostarczone do naszego miasta w ramach programu „Zielony Transport Publiczny”, dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowity koszt tych pokaźnych zakupów to 2.295.080 zł, z czego 7.996.800 zł to wsparcie zewnętrzne.