Teatr w Łomży

i

Autor: UM w Łomży

Niesamowite skarpetki dadzą czadu w łomżyńskim teatrze

2023-02-06 13:43

Teatr Lalki i Aktora przygotowuje się do nowej premiery. Już w marcu mali i trochę więksi widzowie będą mogli obejrzeć "Niesamowite Przygody Skarpetek" na podstawie książki autorstwa Justyny Bednarek.

Ferie dobiegły końca, a Teatr Lalki i Aktora w Łomży rusza z próbami do kolejnej premiery tego sezonu. Już na początku marca na afiszu pojawią się "Niesamowite Przygody Skarpetek".

To przewrotna historia o drugim życiu  Skarpetek, które decydują się uciec z domu swoich właścicielek: mamy i jej córki - Basi, żeby przeżyć różne, niesamowite przygody. Spektakl w reżyserii Jarosława Antoniuka powstanie na kanwie powieści autorstwa Justyny Bednarek. Książka zdobyła niesłychaną popularność i doczekała się nawet swojego miejsca na liście lektur szkolnych.

Możecie pomóc w tworzeniu scenografii do tego spektaklu. Teatr ogłosił wielki nabór skarpetek!

Koniecznie musimy zebrać ich jak najwięcej, by mogły posłużyć jako rekwizyty do spektaklu! Będziemy więc niezmiernie wdzięczni za każdą skarpetkę przyniesioną do Naszego Teatru. Te do pary, jak i samotne, czarne oraz kolorowe, krótkie lub podkolanówki! Wybrane przez Was skarpetki możecie dostarczać na teatralną portiernię- czytamy na stronie łomżyńskiego Teatru.

"Mała Syrenka" w Teatrze Lalki i Aktora

Na premierę "Skarpetek" musicie jeszcze troszeczkę poczekać, ale do Teatru warto zajrzeć jeszcze w lutym! 17 i 18 lutego na scenę wskoczą "Karius i Baktus".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl