bernatowicza

i

Autor: mszzz

Nauczyciel z I LO w Łomży ma koronawirusa! Sanepid wysłał na kwarantannę 9 klas I LO

2020-09-29 12:11

To kolejny przypadek koronawirusa w placówce oświatowej w Łomży. Objawy COVID-19 wykryto u jednego z nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego. W związku z tym 9 klas skierowano tam na kwarantannę. Od jutra cała szkoła ma nauczanie zdalne.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa!

Koronawirus w Łomży. Kolejne placówki zamknięte [LISTA]

Koronawirus pojawia się w kolejnych placówkach oświatowych w mieście. Informowaliśmy już o zamknięciu Przedszkola Specjalnego nr 3 w Łomży. Możecie przeczytać o tym tu.

Zobacz też: Koronawirus w Podlaskiem. Czeka nas żółta strefa? Duże ogniska i gwałtowny wzrost zakażeń

Dziś okazało się, że COVID-19 potwierdzono także u jednego z nauczycieli I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. W związku z tym, od jutra w I LO w Łomży rozpoczyna się nauka zdalna. Sanepid podjął decyzję o objęciu kwarantanną aż 9 klas w szkole.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...

Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją szkoły oraz sanepidem, podjęliśmy decyzję, że cała szkoła będzie pracowała w trybie zdalnym – przekazuje zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski, który odpowiada za sprawy oświatowe w mieście.

Na kwarantannie przebywa również jeden nauczyciel oraz trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 7. Ratusz przekazuje, że mieli oni kontakt z osobą zarażoną koronawirusem, ale poza szkołą. Dlatego, po odizolowaniu i objęciu ich kwarantanną, w SP 7 w Łomży nie ma żadnego zagrożenia epidemiologicznego. Lekcje odbywają się normalnie, w trybie stacjonarnym.