Wakacje małych odkrywców

i

Autor: Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży

Wakacje

Muzeum czeka na małych odkrywców

2023-06-14 10:42

Muzeum Północno- Mazowieckie w Łomży już przygotowuje się do nadchodzących wakacji. Pierwszy tydzień letniej laby najmłodsi Łomżyniacy będą mogli spędzić kreatywnie i inspirująco. 26 czerwca przy Dwornej ruszą "Wakacje małych odkrywców".

Już niedługo, po wielu miesiącach za szkolną ławą dzieciaki i młodzież rzucą się w wir wakacyjnych aktywności. Najmłodsi swoje letnie przygody będą mogli zacząć od Muzeum Północno- Mazowieckiego w Łomży. Placówka przygotowała dla małych Łomżyniaków cykl warsztatów i ciekawych zajęć pod nazwą "Wakacje małych odkrywców". W zabawie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 7 do 11 lat.

Już 26 czerwca w łomżyńskim muzeum ruszą warsztaty lepienia z gliny pod kierunkiem Adama Twardowskiego, twórcy specjalizującego się w ceramice artystycznej (Pracownia Pana Twardowskiego). Później cała grupka młodych odkrywców zajrzy do Galerii Sztuki Współczesnej.

27 czerwca to klasyczne spotkanie ze sztuką: zwiedzanie wystaw stałych i czasowych w Muzeum.

Dzień później, 28 czerwca, uczestnicy zajęć odkryją tajemnice Łomży zwiedzając muzealne pracownie. Będzie to okazja do obejrzenia eksponatów, które na co dzień spoczywają w magazynach.

Czwartek, 29 czerwca, to ciąg dalszy poznawania muzealnych tajemnic i zakamarków oraz warsztaty plastyczne, prowadzone przez artystkę Alicję Kamieniczną.

W ostatni dzień wakacyjnych zajęć, 30 czerwca, mury muzeum wypełnią się apetycznymi zapachami. Najmłodsi wezmą udział w twórczych warsztatach kulinarnych poznając Łomżę zmysłami smaku: pod czujnym okiem etnograf Wiesławy Pawlak upieką kurpiowskie ciasteczka.

Ilość miejsc jest ograniczona, a zgłaszać można się do 24 czerwca pod numerem 86 216 28 16.

Świętokrzyskie. Na planie filmu "Sami swoi. Początek" w Muzeum Wsi Kieleckiej