Można za darmo sprawdzić ustawienie świateł w samochodzie. Gdzie to zrobić w Łomży?

i

Autor: pixabay.com

BEZPIECZEŃSTWO

Można za darmo sprawdzić ustawienie świateł w samochodzie. Gdzie zrobić to w Łomży?

2023-10-24 11:25

Ruszyła 8. edycja kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W ramach kampanii na wybranych stacjach diagnostycznych w kraju można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w aucie. W Łomży można to zrobić w 3 miejscach. Szczegóły w artykule.

Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo

Trwa już kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Chodzi o zwrócenie uwagi kierowcom, jak ważne są sprawne i odpowiednio ustawione światła w samochodzie.

W okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne, prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Między innymi pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze czy pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem - przekazują organizatorzy akcji.

W ramach kampanii na wybranych stacjach kontroli pojazdów w kraju można za darmo sprawdzić światła w swoim samochodzie. Udział w akcji bierze ponad 1300 stacji w kraju, ponad 50 w Podlaskiem i 3 w samej Łomży.

Gdzie w Łomży sprawdzić ustawienie świateł w aucie?

  • POLMOZBYT ul. Szosa do Mężenina 3, 8:00-13:00
  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów ul. Zjazd 21, 8:00-14:00
  • P.H.U MARGO Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Al. Legionów 152, 9:00-14:00

Można też skorzystać z aplikacji Yanosik, która „doprowadzi” kierowcę do najbliższej stacji kontroli biorącej udział w kampanii.

Wielu kierowców ma źle wyregulowane światła i kierowcy nawet o tym nie wiedzą. Czasami te światła potrafią oślepić i pewnie większość kierowców doznała tego na drodze. Sami diagności w trakcie badania technicznego stwierdzają, że to częsty błąd. To ważny element wyposażenia samochodu, szczególnie w tym okresie jesienno-zimowym. Przyjedźcie na nasze stacje i sprawdźcie światła - mówi Michał Freino, prezes Polskiego Zawiązku Motorowego w Białymstoku.

Bezpłatne kontrole ustawienia świateł odbędą się w soboty: 28.10, 18.11 i 9.12

Sonda
Mrugasz światłami, ostrzegając innych kierowców przed policją mierzącą prędkość?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl