Można dostać 300 złotych na wyprawkę szkolną. Jak złożyć wniosek?

i

Autor: pixabay.com

Szkoła

Można dostać 300 złotych na wyprawkę szkolną. Jak i kiedy złożyć wniosek?

2023-08-16 12:38

300 złotych w ramach programu "Dobry Start" przysługuje wszystkim uczniom. Wysokość dochodów rodziców czy opiekunów nie jest brana pod uwagę. Żeby dostać pieniądze trzeba złożyć wniosek. Sprawdź, jak i kiedy to zrobić.

300 złotych na wyprawkę szkolną

Początek nowego roku szkolnego za pasem. Część rodzin zapewne już rozpoczęła przygotowania - w tym kompletowanie wyprawki szkolnej. Część kosztów z tym związanych można pokryć pieniędzmi, w wysokości 300 złotych, z programu "Dobry Start".

Pieniądze przysługują każdemu uczącemu się dziecku - w wieku od 7 do 20 lat, natomiast w przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością - do 24 lat.

Warto jednak pamiętać, że 300 plus nie obejmuje dzieci uczęszczających do żłobków, przedszkoli i zerówek, a także studentów, nawet jeśli mieszczą się w uprawniającym do świadczenia przedziale wiekowym - informuje Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego.

Jak otrzymać 300 złotych na wyprawkę?

Żeby dostać pieniądze na wyprawkę szkolną - trzeba złożyć wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną. Rodzice i opiekunowie mogą to zrobić za pomocą:

  • aplikacji mobilnej mZUS,
  • Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
  • portalu Emp@tia,
  • bankowości elektronicznej.

Ważne!

Wnioski będą przyjmowane jeszcze do 30 listopada.

Rodzice i opiekunowie, którzy złożą wniosek do końca sierpnia, dostaną przelew najpóźniej 30 września.

Sonda
Pobierasz pieniądze ze świadczeń 500 plus i "Dobry start"?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE