Można dać książkom drugie życie! Akcja łomżyńskiej biblioteki

i

Autor: pixabay.com

Biblioteka

Można dać książkom drugie życie! Akcja "Podziel się książkami" w łomżyńskiej bibliotece

2023-08-31 14:33

Zalegają Wam w domu dawno przeczytane i niepotrzebne książki? Można dać im drugie życie przekazując je Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży. Akcja łomżyńskiej biblioteki potrwa jeszcze tylko kilka dni. Szczegóły w artykule.

Podziel się książką z Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży trwa akcja "Podziel się książkami". Chodzi o to, że jakiekolwiek przeczytane i niepotrzebne pozycje można oddać do łomżyńskiej biblioteki.

Przyniesione publikacje mogą dostać drugie życie i trafić na półki biblioteki albo na kiermasz "za złotówkę". Jeśli chodzi o kiermasz, to dochód ze sprzedaży książek zostanie przeznaczony na zakup nowości książkowych.

Jeśli jesteście posiadaczami ciekawych, przeczytanych i zbędnych już książek w dobrym stanie – możecie je podarować bibliotece. Mile widziane są książki wydane po 2010 roku - przekazują bibliotekarze.

Jak i kiedy oddać książki?

Książki są przyjmowane w siedzibie biblioteki głównej – ul. Długa 13, pokój 105 w godz. 8.00-16.00. Akcja potrwa jeszcze do 6 września.

Do tej pory zgromadzono już kilkadziesiąt pozycji, a organizatorzy czekają na więcej.

Podziel się książką w Łomży

i

Autor: MBP w Łomży

Nadchodzące wydarzenia

Niebawem, bo już 9 września, odbędzie się też kolejna edycja Narodowego Czytania. W tym roku czytamy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Wydarzenie odbędzie się przed siedzibą główną biblioteki i rozpocznie się o 10:00 (w razie niepogody akcja zostanie przeniesiona do Hali Kultury).

Dodajmy, że osoby, które przyniosą własny egzemplarz „Nad Niemnem” będą mogły go oznaczyć pamiątkową pieczęcią Narodowego Czytania.

12. edycji Narodowego Czytania w Łomży będzie też towarzyszył kiermasz książek. Potrwa do godziny 14:00.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!