37. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka w Łomży tuż-tuż! Przedstawiamy program wydarzenia

i

Autor: mszzz

Festiwal Walizka

37. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka w Łomży tuż-tuż! Przedstawiamy program wydarzenia

2024-05-15 14:46

Za niespełna miesiąc naszym miastem zawładną aktorzy z różnych zakątków świata - wezmą udział w teatralnej rywalizacji w ramach 37. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka. Łomżyńska publiczność będzie mogła, jak zwykle, liczyć na plenerowe pokazy. Walizka w Łomży odbędzie się w dniach 5-8 czerwca. Szczegóły poniżej.

Przed Łomżą 37. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka

Najbliższe tygodnie w Łomży będą obfitowały w różne wydarzenia kulturalne i nie tylko. Przed nami między innymi XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki, Noc Muzeów, Łomżyńskie Juwenalia czy Wirująca Strefa.

Jak zwykle w tym wiosenno-letnim czasie nie zabraknie też teatralnych emocji. Przed nami Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. Wydarzenie odbędzie się w Łomży już po raz 37. W tym roku imprezę zaplanowano w dniach 5-8 czerwca.

13 spektakli w walizkowym konkursie

37. edycja łomżyńskiej Walizki to 13 spektakli konkursowych z 8 krajów (Włoch, Szwajcarii, Francji, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Słowenii, Niemiec, Danii, Słowacji i Polski). Co więcej, nie zabraknie też nurtu "Moje Miasto", w ramach którego można będzie zobaczyć przedstawienia pozakonkursowe w plenerze.

W ramach nurtu "Moje Miasto" wystąpią: Teatro Due Mondi, Kolektyw Kejos, Teatr Uszyty, Cichy Teatr oraz Bum Bum Orkestar.

Mamy głęboką nadzieję, że tegoroczny, bogaty artystycznie program, będzie ciekawy dla uczestników, gości i widzów, a Łomża znowu przez te kilka dni będzie przeżywała święto teatru - przekazują organizatorzy MFT Walizka.

37. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka w Łomży tuż-tuż! Przedstawiamy program wydarzenia

i

Autor: Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl