Sport

Michał Probierz nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski! Cezary Kulesza: "To wybór najlepszy z możliwych"

2023-09-20 8:18

Michał Probierz został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Oficjalną informację podał Polski Związek Piłki Nożnej.

Michał Probierz zastąpił na stanowisku Portugalczyka Fernando Santosa, z którym Polski Związek Piłki Nożnej rozstał się w ubiegłym tygodniu.

Michał Probierz selekcjonerem! Prezes Kulesza komentuje

51-letni Probierz od początku był wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do fotela selekcjonera. - To wybór najlepszy z możliwych. Życzę powodzenia nowemu trenerowi - napisał w mediach społecznościowych PZPN prezes federacji Cezary Kulesza. Warto dodać, że obaj panowie współpracowali już ze sobą w Jagiellonii Białystok, kiedy Kulesza był prezesem klubu, zaś Probierz prowadził pierwszy zespół "Jagi".

Nowy selekcjoner to jeden z najbardziej znanych w ostatnich latach polskich szkoleniowców, pracujący w wielu klubach. Piłkarską karierę zaczynał w ŁKS Łagiewniki, występował także m.in. w Ruchu Chorzów, Górniku Zabrze, Pogoni Szczecin, Widzewie Łódź, grał też w niemieckich klubach - Bayerze 05 Uerdingen oraz SG Wattencheid 09. Występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 19 oraz w kadrze narodowej B.

Bogata kariera trenerska Michała Probierza

Jako trener Probierz pracował najpierw z młodzieżą w Wattencheid oraz Górniku Zabrze, potem szkolił seniorów m.in. w Polonii Bytom, Widzewie Łódź, Jagiellonii Białystok, Wiśle Kraków i innych klubach. Przez kilka miesięcy był także trenerem greckiego Arisu Saloniki.

Ostatnio szkolił reprezentację kraju do lat 21, to stanowisko objął w 2022 roku.

Pozostały trzy mecze

Jako selekcjoner pierwszej reprezentacji zastąpił Portugalczyka Fernando Santosa, pod wodzą nowego selekcjonera Polska ma do rozegrania trzy ostatnie mecze w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech: z Wyspami Owczymi (12 października na wyjeździe), Mołdawią (15 października u siebie) oraz Czechami (17 listopada). W dotychczasowych pięciu spotkaniach Polacy pod wodzą Santosa ponieśli trzy porażki i wygrali dwa spotkania. Teoretycznie nie stracili jednak szansy na awans, mogą też zapewnić sobie grę w barażach.

Zobacz:

W środę 20 września o godzinie 12 PZPN zwołał konferencję prasową, na której zaprezentuje nowego trenera. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi kanał Łączy nas Piłka na You Tube. Będziecie mogli obejrzeć ją także w naszym serwisie www.eska.pl.

Alior Bank VII Ukiel Olsztyn Półmaraton 2023
Źródło: Michał Probierz nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski! Cezary Kulesza: "To wybór najlepszy z możliwych"