Koronawirus w Łomży

i

Autor: mszzz

Mamy nowe przypadki zakażenia w Łomży - koronawirus przyspiesza w regionie

2020-06-22 12:15

Do 726 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w województwie podlaskim! Rośnie też liczba zakażeń w Łomży. Tylko w ciągu ostatnich dni odnotowano kilkanaście zakażeń SARS-CoV-19 w naszym mieście, a dziś (22.06) 4 nowe! Sprawdźcie szczegóły na Łomża.eska.pl

Przez dłuższy czas Łomża i powiat łomżyński były wolne od koronawirusa - służby sanitarne nie odnotowywały nowych przypadków zakażenia aż do momentu pozytywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-19 u Macieja Borysewicza, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Łomży, pracującego w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Łomży.

Zakażenie u Macieja Borysewicza potwierdzono 16 czerwca. Od tego momentu posypały się nowe zakażenia w Łomży. Ilu mamy nowych chorych w mieście? W tej chwili koronawirusa ma 16 osób. Tylko dziś (22.06) służby sanitarne poinformowały o nowych pozytywnych wynikach testów u 4 osób, są to:

  • trzy kobiety w sile wieku z Łomży, izolacja domowa
  • młoda kobieta z Łomży, hospitalizacja.

W powiecie łomżyńskim też odnotowano nowy przypadek zakażenia - u nastolatka, który przebywa w izolacji domowej.

Od początku pandemii w Łomży i powiecie łomżyńskim odnotowano 56 przypadków zakażenia, a w całym województwie podlaskim 726. Dziś potwierdzono koronawirusa u 23 nowych osób. Obecnie w Podlaskiem choruje prawie 300 osób! Jak wyglądają statystyki dotyczące naszego województwa (22.06 godz. 11:00)?

  • 726 zakażenia
  • 418 wyzdrowiało
  • 298 obecnie choruje
  • 100 przebywa w szpitalu
  • 10 zgonów

W których miejscach województwa przybywa zakażeń? Nie tylko w Łomży, ale i w Białymstoku i powiecie białostockim odnotowuje się znaczy wzrost. Do tej pory w stolicy naszego województwa i okolicy odnotowano 315 przypadków zachorowania na Covid-19. Koronawirus dotarł też do powiatu sejneńskiego, gdzie do tej pory było spokojnie - dziś służby sanitarne poinformowały o 4 przypadkach.

Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]

Pytanie 1 z 18
Według jednej z legend kot ocalił Mahometa przed:
Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]
Muzeum Neonów w Warszawie