Urządzenie do dezynfekcji rąk

i

Autor: UM Łomża

Małe żółte słupki pojawiają się na terenie Łomży - zdezynfekujesz w nich ręce!

2020-07-08 15:05

Na terenie miasta instalowane są bezdotykowe stanowiska z napędem nożnym, w których można dezynfekować dłonie. Władze Łomży zdecydowały o kupnie prawie 30 takich urządzeń. Gdzie się pojawią? Sprawdźcie!

Specjalne urządzenia do dezynfekcji rąk są instalowane na terenie naszego miasta. Małe żółte słupki stanęły już przed Urzędem Miejskim i w Parku Jana Pawła II. Jak zapowiadają władze Łomży, 14 stanowisk trafi do podstawówek i szkół ponadpodstawowych, które zostaną zamontowane przed nowym rokiem szkolnym. 

Kolejne mają trafić między innymi na bulwary, łomżyńską "strzelnicę", orlik przy ul. Katyńskiej czy do Parku Wodnego. Ich instalacją zajmie się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Bezdotykowe stanowiska z napędem nożnym do darmowej dezynfekcji pojawią się też na dworcu autobusowym, w Parku Jakuba Wagi i przy Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości. 

Choć sytuacja w kraju pod względem epidemii koronawirusa jest stabilna, to cały czas należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i dbać o higienę. Samorządy powinny podejmować działania w tym zakresie, dlatego zdecydowaliśmy o zakupie takich stanowisk - mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Miasto na zakup 27 urządzeń do dezynfekcji rąk wydało 61 tysięcy złotych.

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?
Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?