Makulatura to  nie śmieć

i

Autor: Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży

Makulatura to nie śmieć, a moczary są bezcenne ...

2023-02-06 12:31

... dlatego z okazji Światowego Dnia Mokradeł Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Makulatura to nie śmieć". Szczegóły w artykule!

2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Mokradeł: obszarów nieco zapomnianych, ale wyjątkowych, ze względu na swoje znaczenie w przyrodzie. Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych postanowił przypomnieć ich rolę w środowisku organizując konkurs plastyczny "Makulatura to nie śmieć". W artystycznych zmaganiach, z ekologią w tle, mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat.

Prace można wykonać w technice kolażu, technikach mieszanych albo namalować obraz. Prace będą oceniane w kilku kategoriach wiekowych:

  • I kategoria – SP klasy 0 - IIII
  • II kategoria – SP klasy IV – VI
  • III kategoria – SP klasy VII– VIII
  • V kategoria – szkoły ponadpodstawowe
  • Szkoły Specjalne

Używając różnorodnych materiałów i technik należy ukazać unikatowy charakter mokradeł.

Moczary, bagna, rozlewiska, trzęsawiska, podmokłe, tętniące życiem obszary. Naturalnie znajdują się w obniżeniach terenu, w dolinach rzecznych. W swojej wyjątkowości stanowią formę przejściową pomiędzy systemem suchym a wodnym. Z przyrodniczego punktu widzenia są BEZCENNE. Mokradła magazynują i oczyszczają wodę, ograniczają efekt cieplarniany. Stanowią siedliska niezliczonych gatunków roślin, owadów, ptaków i zwierząt, również tych chronionych - czytamy na stronie "Emdeku".

Prace można zgłaszać do 28 kwietnia na adres Miejskiego Domu Kultury: 18-400 Łomża, ul. Wojska Polskiego 3.

Jak oszczędzać energię i dbać o środowisko?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE