Walentynki w Łomży

i

Autor: mżet

Łyżwy, koncerty, kino... w Łomży zakochani nie będą się nudzić!

2023-02-13 13:20

Już jutro (14.02) będziemy celebrować święto miłości, czułości, radości i wdzięczności z obcowania z drugą połówką. Romantyczny koncert, ekscytacja w ciemnej kinowej sali, a może szaleństwo na lodzie? W Łomży opcji na Walentynki nie brakuje!

Serduszka, czerwień, kwiaty, woń perfum, pościel, romantyczny nastrój ... ile par, tyle skojarzeń z Walentynkami. Część Łomżyniaków już dawno zaplanowała Święto Miłości od A do Z, a my przychodzimy z garstką inspiracji "last minute".

To opcja dla aktywnych par: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży przygotował dla wszystkich zakochanych (i nie tylko) DISCO LODOWISKO. Jutro (14.02) obiekt przy Katyńskiej zamieni się w lodową dyskotekę: nie zabraknie profesjonalnego oświetlenia, a z głośników popłynie elektryzująca mieszanka hitów zachęcających do tańca- również na łyżwach!

Walentynkowe Disco Lodowisko będzie do Waszej dyspozycji w godzinach od 18:50 do 19:40 i między 20:10, a 21:00.

Kolejną walentynkową propozycją jest wypad do kina. W łomżyńskim Millenium nie brakuje romantycznego repertuaru. O 15:30, 18:00 i 20:30 na ekran wjedzie polska propozycja: "Heaven in Hell".

W „Heaven in Hell” Olgę (Magdalena Boczarska) i Maksa (Simone Susinna) dzieli 15 lat różnicy. Ona to kobieta sukcesu, matka dorosłej córki. On – przystojny, młody mężczyzna czerpiący z życia garściami i łapiący każdą chwilę. Los postawił ich sobie na drodze, rozpalił zmysły i uwikłał w płomienny romans... - czytamy na stronie Millenium.

Drugą kinową propozycją jest kultowy już wyciskacz łez, historia jednego z najsłynniejszych romansów wszech czasów: legendarny Titanic w odnowionej wersji 3D. Start o 16:30 i 20:00.

A teraz puszczamy oczko do melomanów: Święto Zakochanych będziecie mogli spędzić również na jazzowo. Jutro (14.02) o godzinie 19:00 w murach Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży zagra Artur Małecki  & THE CREATURE.

To świeże spojrzenie na możliwości brzmieniowe saksofonowego tria. Zespół w składzie Artur Małecki (perkusja, kompozycje), Przemysław Chmiel (saksofony), Michał Aftyka (kontrabas, gitara basowa) tworzy muzykę, w której emocjonalność i silna ekspresja przeplatają się z abstrakcyjnym podejściem do sfery dźwięków. Spotykają się w niej elementy z różnych muzycznych stylistyk - coltranowska transowość z muzyki jazzowej, praca motywiczna z tradycji klasycznej oraz nieokiełznana energii rodem ze sceny punkowej. Muzycy na każdym koncercie wytwarzają intensywny ładunek energetyczny, mający charakter niezależnego tworu (->The Creature) silnie oddziałującego na odbiorców- zachęca MDK DŚT. 

Ten zespół, choć pojawił się na scenie wiele lat temu, nadal króluje na wielu imprezach. 14 lutego będziecie mogli usłyszeć ich kawałki na żywo! Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza wszystkich zakochańców na koncert z cyklu "Tribute to Abba". Na łomżyńskiej scenie pojawią się artyści z Teatru Variete Muza z Koszalina."Dancing Queen", "Mamma Mia", "I Have a Dream"- te i wiele innych hitów szwedzkiego kwartetu z pewnością wprowadzą Was w walentynkowy nastrój... Początek koncertu o godzinie 20:00.

Kwiaty na Walentynki: co znaczą kolory kwiatów

Romantyczne Walentynki można spędzić również w domu! Kolacja przy świecach, wspólne gotowanie, maraton filmowy, pikantne gry i zabawy ... to tylko część z wielu domowych opcji na celebrowanie Waszej miłości. I niechaj trwa-  nie tylko od święta ;)