Łomżyński policjant uratował 62-letnią kobietę!

i

Autor: pixabay.com

POLICJA

Łomżyński policjant uratował tonącą 62-letnią kobietę!

2023-11-08 14:34

Łomżyński policjant uratował 62-letnią kobietę. Wskoczył za nią do rzeki i wyciągnął ją na brzeg. Dzięki szybkiej reakcji kobiecie nic się nie stało. Szczegóły poniżej.

Tonąca kobieta została uratowana

Dyżurny łomżyńskiej policji dostał informację, że 62-letnia kobieta wyszła z domu w stronę łąk i rzeki, a rodzina obawia się o jej bezpieczeństwo. Na miejsce dotarło dwóch mundurowych. Nad brzegiem rzeki funkcjonariusze zauważyli kobietę odpowiadającą rysopisowi.

Po chwili kobieta rzuciła się do rzeki i zaczęła się topić. Policjanci ruszyli kobiecie na ratunek.

Posterunkowy Jan Wiliński w pełnym umundurowaniu i wysposażeniu wskoczył do wody. Udało mu się szybko dotrzeć do kobiety i przetransportować ją do brzegu, na którym był już drugi policjant. Dno rzeki było bardzo grząskie, co powodowało problemy z wyjściem na brzeg. Jednak z pomocą drugiego mundurowego udało się bezpiecznie wydostać kobietę z rzeki. Następnie mundurowi udzielili 62-latce pierwszej pomocy - relacjonuje zespół prasowy KMP w Łomży.

Na miejsce wezwana została karetka, która zabrała kobietę do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji łomżyńskich funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Posterunkowy Jan Wiliński kurs podstawowy zakończył zaledwie miesiąc temu, a już na początku swojej drogi zawodowej wypełnił słowa roty ślubowania "strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia" - czytamy w komunikacie KMP w Łomży.

Źródło: KMP w Łomży

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!