Łomżyńska pomoc Ukrainie. Nadal potrzeba wielu rzeczy!

i

Autor: mszzz/Łomżyńska pomoc Ukrainie. Nadal potrzeba wielu rzeczy!

Łomżyńska pomoc Ukrainie. Nadal potrzeba wielu rzeczy!

2022-03-22 12:36

Z Łomży wyjechało już 12 transportów humanitarnych, z czego 11 bezpośrednio na Ukrainę. Wsparcie dostają też uchodźcy przebywający w Łomży i osoby, które otworzyły swoje domy dla Ukraińców. Jednak nadal potrzeba wielu artykułów. Szczegóły w artykule.

Łomżyńska pomoc dla Ukrainy i Ukraińców nie ustaje. Mieszkańcy Łomży, firmy, urzędnicy, placówki oświatowe czy fundacje cały czas organizują pomoc. Dzięki temu, z naszego miasta wyjechało już kilkanaście transportów z pomocą humanitarną. W sumie to 12 transportów, z czego 11 bezpośrednio dotarło na Ukrainę.

Wsparcie dostają też uchodźcy przebywający w Łomży i osoby, które otworzyły swoje domy dla Ukraińców. Jednak nadal potrzebnych jest wiele artykułów, które można przekazywać do Punktu Pomocy Humanitarnej w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

Kasia Węsierska śpiewa z Sylwią Grzeszczak! Razem zaśpiewały megahit dla Ukrainy!

Czego potrzeba teraz najbardziej? Między innymi żywności dla dzieci, artykułów chemicznych i higienicznych. Potrzeba też leków, produktów opatrunkowych czy wszystkich elementów odzieży taktycznej.

Szczegółowa lista potrzeb:

 • żywność dla dzieci: mleka modyfikowane (najbardziej potrzebne NAN 1 oraz NAN 2), musy (najbardziej potrzebne po 3. i 6. miesiącu), deserki oraz obiadki w słoiczkach;
 • chemia domowa: płyny do naczyń, proszki lub płyny do prania, gąbki do mycia naczyń;
 • artykuły higieniczne: papier toaletowy, dezodoranty damskie, kremy do twarzy i balsamy do ciała, podpaski, wkładki higieniczne, szczotki do włosów;
 • żywność: makarony, kasza gryczana, wszelkiego rodzaju sosy do makaronów (w proszku lub słoikach), dania gotowe, dżemy, kremy czekoladowe/orzechowe, konserwy, pasztety, pieczywo chrupkie, wafle ryżowe, herbatniki, chrupki kukurydziane, słodycze, mleko UHT, mleka roślinne, oleje;
 • żywność typu instant: zupki chińskie, dania typu gorący kubek, kisiele, budynie;
 • komplety pościeli (kołdra + poduszka), śpiwory, karimat, koce (wszystko nowe lub w idealnym stanie);
 • leki dla dzieci przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe (syropki, czopki), spraye na katar, sól fizjologiczna;
 • leki: przeciwbólowe, przeciwzapalne, na przeziębienie, uspokajające, przeciwalergiczne, węgiel, krople do oczu, środki odkażające i na oparzenia;
 • produkty opatrunkowe: bandaże, gazy, plastry, włóknina na rolce, paski do zamykania ran;
 • latarki, latarki czołowe, baterie, zapałki, zapalniczki, świece parafinowe, power banki;
 • wszystkie elementy odzieży taktycznej oraz buty (duże rozmiary);
 • nowa bielizna damska (rozm. S i M), męska (rozm. L i XL) oraz dziecięca.

Wszystko to, co uda się zebrać, można przekazywać do punktu w Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Akademickiej 1 w Łomży od poniedziałku do piątku między 8:00 a 18:00 i w soboty od 8:00 do 14:00.

Sonda
Czy postawa Stolicy Apostolskiej wobec wojny na Ukrainie jest za mało stanowcza?

Obecnie na terenie Łomży przebywa już ponad 300 uchodźców z Ukrainy. Większość została zakwaterowana w miejskich miejscach, a ponad 100 osób znalazło schronienie u prywatnych osób z Łomży.

Jeśli jesteście świadkami ważnego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!