Łomżyńscy policjanci zatrzymali oszustkę, która wyłudziła blisko 200 tysięcy złotych!

i

Autor: KMP Łomża

POLICJA

Łomżyńscy policjanci zatrzymali oszustkę, która wyłudziła blisko 200 tysięcy złotych!

2023-10-03 11:40

W ręce łomżyńskich mundurowych wpadła 35-letnia kobieta podejrzana o szereg wyłudzeń na terenie całej Polski. Kobieta wyłudziła blisko 200 tysięcy złotych. Została zatrzymana na gorącym uczynku. Szczegóły poniżej.

Oszustka wyłudziła prawie 200 tysięcy złotych

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali w Warszawie 35-letnią kobietę podejrzaną o szereg oszustw na terenie kraju. 35-latka wyłudziła blisko 200 tysięcy złotych od osób z całej Polski, między innymi od seniora z Łomży.

Kobieta wpadła na gorącym uczynku - została zatrzymana, gdy jechała samochodem po kolejne pieniądze. Trafiła do aresztu.

35-letnia mieszkanka Warszawy używała różnych metod oszustw.

Kobieta dzwoniła do swoich ofiar, wzbudzała w nich silne emocje informując o wypadku bliskiej osoby. Dodawała, że niezbędnym jest przekazanie pewnej ilości gotówki, aby osoba najbliższa uniknęła odpowiedzialności karnej. Innym razem wzbudzała strach, twierdząc że oszczędności rozmówcy są zagrożone. Prosiła wtedy o wypłacenie ich z konta bankowego i przekazanie wskazanej osobie, by nie doszło do ich utraty. W rzeczywistości tą osobą była ona sama. Historie były różne, a finał zawsze ten sam - relacjonuje zespół prasowy KMP w Łomży.

Oszukała seniora z Łomży

35-latka z Warszawy na początku września tego roku oszukała mieszkańca Łomży. Zadzwoniła na numer stacjonarny, podała się za policjantkę centralnego biura śledczego i nakłoniła 73-letniego mężczyznę do przekazania 40 tysięcy złotych.

I oszustka właśnie wpadła w ręce kryminalnych, którzy zajmowali się sprawą seniora z Łomży. Kobieta usłyszała 8 zarzutów i trafiła już do aresztu. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Łomży

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!