Boże Narodzenie 2023

Łomża w świątecznej odsłonie! Tak na święta Bożego Narodzenia "wystroiło" się nasze miasto. ZDJĘCIA

2023-12-11 16:03

Święta tuż, tuż, a mieszkańcy Łomży nie próżnują w serwowaniu sobie i innym świątecznego klimatu. W domach pojawiają się już choinki i świąteczne ozdoby, a okna i balkony rozświetlają kolorowe światełka. Świąteczne iluminacje pojawiły się też m.in. w Parku Jana Pawła II w Łomży.

Świąteczne iluminacje w Łomży

Nasze miasto rozbłysło już na święta. Na Starym Rynku stanęła żywa choinka, którą po zmroku ozdabiają kolorowe światełka. Razem z choinką pojawiły się też płatki śniegu wyświetlane na fasadzie ratusza.

Świąteczne nowości

Do tych świątecznych akcentów dołączyła też nowa iluminacja - świecący trzymetrowy kapelusz nawiązujący do Hanki Bielickiej. Kapelusz znajduje się u zbiegu ulic Farnej i Długiej.

Nowości nie ominęły też Parku Jana Pawła II. Obok dobrze znanych już mieszkańcom Łomży iluminacji: świątecznego pociągu, Mikołaja na motocyklu, śpiewającego misia Łomżatka czy wiewiórki z orzechem, znalazła się też świąteczna karuzela.

Dzieciaki mogą się pokręcić na karuzeli. Są na niej renifery, na które śmiało można wskoczyć. Karuzelę trzeba ręcznie rozkręcić.

Na tym nie kończy się strojenie naszego miasta, na Starym Rynku pojawi się jeszcze jedna iluminacja - grająca fontanna. Miała zostać uruchomiona na Mikołajki, ale wiadomo, że na nią trzeba jeszcze chwilę poczekać. Prawdopodobnie zostanie uruchomiona w najbliższą środę. 

Sonda
Czy podobają Ci się świąteczne iluminacje w Łomży?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl