Łomża: Uczniowie w akcji! Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

i

Autor: mszzz

Łomża: Uczniowie w akcji! Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2022-04-21 14:11

Po pandemicznej przerwie do Łomży wrócił turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Była to już 43 edycja tego konkursu. Dziś (21.04) dzieci ze szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego sprawdzały swoje umiejętności w trzech konkurencjach. Szczegóły i zdjęcia w artykule.

Uczniowie w ramach eliminacji do etapu wojewódzkiego musieli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w trzech konkurencjach - teście wiedzy, jeździe na rowerze i pokonywaniu przeszkód oraz udzielania pierwszej pomocy.

Udział w turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych z Łomży i terenu powiatu łomżyńskiego. Zostali podzieleni na grupy młodszą i starszą. Test rozwiązywali indywidualnie, natomiast w pozostałych konkurencjach byli już zdani tylko na siebie.

Policjanci wspólnie z przedszkolakami i uczniami promują bezpieczeństwo na drogach

W praktyce uczniowie się uczestnikami ruchu drogowego. Np. jeżdżąc po takim miasteczku wiedzą jak się zachować i już w tak młodym wieku ponoszą odpowiedzialność za siebie i też za innych uczestników ruchu, a to przy obecnym natężeniu ruchu w miastach jest bardzo istotne - powiedział nam Arkadiusz Bałazy, nauczyciel ze SP 9 w Łomży.

Najlepsi uczniowie nie tylko awansują do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Białymstoku, ale również już na tym etapie dostają nagrody, to między innymi: piłki czy rowery - od Miasta i WORD-u w Łomży. Natomiast każdy uczestnik dostaje też drobne upominki od KMP w Łomży.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!