Wydarzenia

Łomża porwała seniorów do tańca. Za nami ósma edycja Seniorady

2023-09-15 9:36

Seniorada już na stałe wpisała się w łomżyńską rozkładówkę kulturalną. To impreza dedykowana szczególnie dojrzałym metryką i młodym duchem, ale pod sceną na Starówce bawili się nie tylko seniorzy. Oj, działo się!

Seniorada już po raz ósmy przyciągnęła seniorów i to nie tylko z Łomży, ale i z okolic. Wczorajsza (14.09) impreza była okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale i integracji wielopokoleniowej.

Po dłuższej przerwie Seniorada powróciła na Stary Rynek. W samym sercu Łomży seniorzy mieli okazję odpocząć, poczęstować się regionalnymi produktami i lemoniadą, a także wykonać badania profilaktyczne, na przykład zmierzyć cukier i ciśnienie. Swoje stoisko mieli też: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży oraz Odział Rejonowy w Łomży Polskiego Czerwonego Krzyża.

Czym byłaby impreza bez muzyki? Starówka rozbrzmiała dźwiękami utworów w wykonaniu takich grup takich jak:  Maryna - Klub Seniora w Łomży, Dom Pomocy Społecznej w Łomży, Dzienny Dom Senior + w Łomży i Piątniczanie. Po hucznej zabawie na Starym Rynku impreza przeniosła się do Hali Kultury, gdzie do późnych godzin wieczornych trwała dyskoteka.

Święto seniorów zostało zorganizowane w ramach działania  "Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję", finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.