Łomża: Pierwszy kierowca stracił auto za jazdę po alkoholu!

i

Autor: pixabay.com/Łomża: Pierwszy kierowca stracił auto za jazdę po alkoholu!

POLICJA

Łomża: Pierwszy kierowca stracił auto za jazdę po alkoholu!

2024-03-22 13:58

W ręce łomżyńskich policjantów wpadł kolejny pijany kierowca. Jednak mężczyzna nie tylko stracił prawko, ale i... samochód. To pierwsza taka sytuacja w naszym mieście po zaostrzeniu przepisów dotyczących pijanych kierujących. Szczegóły poniżej.

Stracił samochód jako pierwszy w Łomży

Wczoraj (21.03) na Alei Legionów w Łomży policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę renault. Kierowca był pijany - badanie alkomatem wykazało, że 50-letni mieszkaniec gminy Piątnica ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkańcowi gminy Piątnica za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

Kierowca oprócz tego, że straci prawo jazdy, straci też pojazd, którym jechał. Jest to pierwszy w Łomży przypadek zastosowania procedury konfiskaty samochodu - przekazała nam Karolina Wojciekian, oficer prasowa KMP w Łomży

Zmiana przepisów od 14 marca 2024

Przypomnijmy, że od 14 marca tego roku obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące osób, które wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Przepisy wymuszają konfiskatę samochodów kierowcom, którzy mają we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Samochód traci też kierowca, który np. spowodował wypadek drogowy i uciekł z miejsca zdarzenia.

Konfiskata obejmuje też m.in. kierowców, którzy zdecydują się na prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Sonda
Czy konfiskata aut pijanym kierowcom to dobry pomysł?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl